Wygrana z outsiderem na koniec rundy

Kaczawa Bieniowice przełamała klątwę Czarnych Dziewin i pewnie wygrała wyjazdowy, ostatni mecz w tym roku kalendarzowym.

W pierwszej połowie widać było duże zmęczenie bieżącymi rozgrywkami z obu stron. Zarówno Kaczawa jak i Czarni na pewno mieli apetyty na znacznie lepsze wyniki, ale również murawa i aura nie sprzyjały wielkiemu piłkarskiemu widowisku. Po dość niemrawych 45 minutach wydawało się, że oba obozy zejdą do szatni bez bramek, to w samej końcówce gola na 0:1 zdobył Dominik WIśniewski i ta część gry zakończyła się takim właśnie wynikiem.

Druga część rozpoczyna się źle dla Beniowiczan, gdyż już po 3 minutach Grzegorz Podgórski doprowadza do wyrównania. Taki stan rzeczy nie utrzymywał się jednak zbyt długo, gdyż za kolejne 3 minuty uderzenie Adama Kasperowicza ponownie wyprowadziło nas na prowadzenie. Wynik taki utrzymywał się dość długo, a prawdziwa strzelanina miała przyjść dopiero w ostatnim kwadransie gry. Najpierw w ciągu 2 minut Dominik Wiśniewski i Przemysław Inglot zwiększyli prowadzenie Kaczawy, ale w 86' Maciej Postoł sprawił, że Miłosz Kudłacz musiał po raz drugi wyciągać piłkę z bramki. W piątej minucie doliczonego czasu gry Dominik Wiśniewski skompletował hat-trick'a i to Kaczawa zdobywa cenne trzy punkty.

Mecz kończy się wynikiem 2:5, a runda jesienna sezonu 2023/24 11 miejscem w tabeli. Wkrótce szersze podsumowanie tej połowy sezonu.