Środowa rywalizacja z Zagłębiem Lubin

Jutro Kaczawa podejmie na własnym boisku drużynę rezerw ekstraklasowego Zagłębia Lubin.

Drużyna trenera Piotra Jacka jest beniaminkiem trzeciej ligi grupy III (obejmującej województwa: Lubuskie, Dolnośląskie, Opolskie i Śląskie). Jak dotąd spisuje się nienajgorzej, gdyż po 8 kolejkach plasują się w środku stawki, na 9 miejscu. Udało się zdobyć dotychczas 11 punktów, a więc po 3 wygrane i porażki oraz 2 remisy. Większość swojego dorobku ugrali na początku sezonu, gdyż od 4 kolejek Lubinianie nie potrafią pokonać rywali.

Jak już pisaliśmy wcześniej na naszej stronie rezerwy Zagłębia pod wodzą poprzedniego trenera, Andrzeja Turkowskiego, zdobyli w ubiegłym sezonie okręgowy Puchar Polski, a następnie triumfowali na szczeblu wojewódzkim. Kaczawa zmierzy się więc z obrońcą tytułu. W rozgrywkach centralnych w tym sezonie przegrali w rundzie wstępnej z Gryfem Wejcherowo, tracąc bramkę w ostatnich minutach meczu.

Kaczawa po 6 kolejkach ligi okręgowej ma 4 punkty po zwycięstwie z Gromem i remisie z Konfeksem. W pierwszej rundzie pucharu pokonaliśmy u siebie Grom Gromadzyń - Wielowieś 5:0, a w drugiej w wyjazdowym meczu GKS Męcinka stosunkiem 1:2. Zagłębie rozpoczynało od drugiej rundy, gdzie wygrali w Chocianowie z czwartoligową Stalą 2:3.

Przypomnijmy, że w przeszłości zawodnikiem Zagłębia był nasz wychowanek, a obecnie zawodnik Orkana Szczedrzykowice, Dawid Śliwiński.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich kibiców z naszego regionu do Bieniowic, w środę 20 września, o godzinie 16:30. Pozostałe pary Pucharu Polski można prześledzić w zakładce Puchar Polski.