Raf-Kop-Bud mistrzem, Śliwiński najlepszy, Galik z nagrodą!

Co prawda drużyna Raf-Kop-Budu przegrała swoje ostatnie spotkanie, ale i tak została mistrzem 2 ligi LLH, a nasi zawodnicy zostali docenieni przez organizatorów.

Od początku to Raf-Kop-Bud dominował i częściej utrzymywał się przy piłce, lecz Auto-Zamrzyk bardzo dobrze organizował się w obronie, ograniczając liczbę strzałów na ich bramkę do minimum. Pomogli w tym między innymi tak doświadczeni zawodnicy z bogatą przeszłością na boiskach trawiastych jak Tadeusz Gajdzis czy Zbigniew Murdza. Obaj zresztą grali wcześniej w drużynie Kaczawy (Gajdzis był trenerem i zawodnikiem, a Murdza miał swój epizod za trenera Kułyka). Zamrzyk nastawił się na kontry i po jednej z nich wyszli na prowadzenie. Jeszcze w pierwszej połowie indywidualną akcją i skutecznym dryblingiem popisał się Rafał Stępień, doprowadzając do remisu. Po trzech minutach drugiej połowy ponownie Zamrzyk zdobył bramkę. Raf-Kop-Bud długi czas nie mógł doprowadzić do remisu, lecz około 30' atomowym uderzeniem z dystansu Mariusza Wójcika pokonał Michał Śliwiński. Niestety kilka minut później kolejnego gola strzelili nasi przeciwnicy. Rozpaczliwie interweniującego Mateusza Giedrojcia oszukał Kaczmarek. Nasz bramkarz tego dnia bronił co najmniej solidnie, wcześniej kilka razy ratując zespół z opresji. Rozpaczliwe wycofanie go na ostatnie 3 minuty, ekwilibrystyczne strzały Jarosława Omańskiego i bombardowanie bramki rywala nie przyniosły efektu i doznaliśmy drugiej porażki w sezonie.

Do 25' skład Kaczawy był mocno osłabiony ze względu na turniej młodzieżowców w Głogowie. Przez całą pierwszą połowę musieliśmy radzić sobie jedynie w siódemkę.

Najlepszym zawodnikiem drugiej ligi został wybrany Michał Śliwiński. Nagrodę dla najmłodszego gracza dostał Paweł Galik. Serdecznie gratulujemy!

Mimo porażki, Raf-Kop-Bud już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo dzięki wygranej w bezpośrednim meczu z Flashnetem. Drużyna Auto-Zamrzyk zwyciężając wczorajszy pojedynek zdobyła brązowy medal. Zapraszamy także do fotogalerii z ostatniego dnia Legnickiej Ligi Halowej (fot. lca.pl).

Raf-Kop-Bud – Auto-Zamrzyk 2:3 (1:1)

Dla Raf-Kop-Bud'u strzelali:

1 gol: Rafał Stępień

2 gol: Michał Śliwiński

Dla rywali punktował: Kaczmarek 2, Buchnat

Skład Raf-Kop-Bud'u: Mateusz GiedrojćRadosław WrońskiAdrian CeglarskiAdam KasperowiczMichał ŚliwińskiRafał StępieńPaweł KluzowiczDariusz KomanieckiJarosław Omański

Końcowa tabela 2 ligi Legnickiej Ligi Halowej

Miejsce Drużyna Punkty Bramki