Prawie derbowe dwa spotkania

W nadchodzący wielkimi krokami weekend zmierzymy się z bardzo dobrze nam znanymi, pobliskimi zespołami. Najpierw potyczką z Iskrą Kochlice, a w niedzielne przedpołudnie rywalizacja z rezerwami Ikara Miłogostowice.

Iskra Kochlice jest niepokonana od pięciu spotkań z rzędu, z czego aż cztery to zwycięstwa. Jedyna porażka wiosną (z Legsadem Kościelec) oraz dobre wyniki jesienią skutkują bardzo wysoką pozycją naszych jutrzejszych rywali. 44 punkty dają 4 miejsce w tabeli i nawiązują do czołówki; strata do wicelidera z Chojnowa to zaledwie 4 oczka. Nasza drużyna radzi sobie zgoła odmiennie, z jednym zwycięstwem na ostatnich 5 potyczek, a ogólnie dwoma wygranymi wiosną. Daje to obecnie 12 miejsce, z ewentualną perspektywą awansu na 11 po następnej serii gier, kosztem Zrywu Kłębanowice. Do tego trzeba by jednak pokonać kochliczan, a to łatwe nie będzie. Ostatnio stało się to w 2020 roku, a we wrześniowym meczu w Kochlicach przegraliśmy 3:1.

Na spotkanie zapraszamy w sobotę, 27 kwietnia na godzinę 16:00 do Bieniowic. Sędzią głównym będzie Pan Krzysztof  Dziedzic z delegatury lubińskiej, a jego asystentami Hubert Bębas oraz Szymon Tatarynowicz.

____________

W rozgrywkach IV grupy legnickiej B klasy czeka nas ekscytujące starcie derbowe. Zderzenie dwóch drużyn rezerwowych - do Bieniowic przyjedzie Ikar z pobliskich Miłogostowic! Ikar, który jest zajmuje obecnie 4 lokatę, z przewagą 6 punktów nad Kaczawą II. Nasi geograficzni sąsiedzi rozpoczęli wiosnę od srogiej lekcji futbolu z Orkanem, aby potem pewnie wygrać z Odrą Rzeczyca. Przed tygodniem drużyna z Miłogostowic pauzowała z powodu wycofania KS Ruska. Nasza ekipa przeplata ostatnio porażki i wygrane. Ostatni mecz był bliski remisu, ale po kontrowersyjnym karnym przegraliśmy z Krokusem Kwiatkowice 4:3. W 1 kolejce wypada też zwycięstwo.

Na derbowe spotkanie zapraszamy do Bieniowic w niedzielę, 28 kwietnia, na godzinę 11:00. Poprowadzi je Patryk Rejda z Lubina, a przy bocznych liniach stanie Krzysztof Dziedzic wraz z Maciejem Cybulskim.