Powtórka z klasy okręgowej.

W sobotę zmierzy się dwóch beniaminków, którzy w ubiegłym sezonie rywalizowali w jednej grupie klasy okręgowej. Kaczawa jedzie do Lubina na mecz z Iskrą. Rezerwy u siebie ze Zrywem Chełm.

Księginiczanie radzą sobie na razie w kratkę. Jako mistrz legnickiej okręgówki zaliczyli po jednym zwycięstwie, porażce i remisie. Na inaugurację podzielili się punktami z Pogonią Świerzawa (1:1, obie bramki padły w pierwszym kwadransie gry). W drugiej kolejce mimo prowadzenia 1:0, ulegli "u siebie" z Odrą Ścinawa 1:3. W obu meczach dla Iskry strzelał Maciej Srebrniak. Przed tygodniem nasz najbliższy rywal odniósł pierwsze zwycięstwo, wygrywając 2:3 w Chocianowie. Co ciekawe, stracili bramki w 3 i 93 minucie. Cztery punkty dają Iskrze 10 lokatę w tabeli. Kaczawa wraz z Prochowiczanką zamyka stawkę, nie mając jak dotąd żadnego oczka na swoim koncie. Dla naszego zespołu będzie to szansa nie tylko na debiutanckie punkty, ale także na rewanż za majowe spotkanie w Księginicach. Wówczas gospodarze wygrali 1:0 (Kaczawa nie wykorzystała rzutu karnego). Warto zwrócić uwagę, że po mistrzowskim sezonie z pracy zrezygnował Andrzej Wójcik, a jego miejsce na stanowisku trenera objął dobrze znany legnickiej publiczności Andrzej Kisiel.

Ze względu na brak spełnienia wymogów licencyjnych Iskra gra poza własnym stadionem. Na mecz zapraszamy w sobotę, 4 września, na godzinę 17:00. Odbędzie się w Lubinie na stadionie RCS, przy ul. Odrodzenia 28b. Zapraszamy!

__________________________________

Drużyna rezerw podejmie u siebie Zryw Chełm. Nasi rywale jak dotąd nie zdobyli żadnego punktu. W pierwszym meczu polegli wysoko w Rosochatej 8:2, natomiast w drugim został uznany jako walkower na korzyść Tęczy Kwietno (wynik z boiska to 0:2). W poprzednich rozgrywkach Zryw zajął de facto ostatnie miejsce, z dorobkiem 9 punktów. Ostatnia była Pogoń Dębice, jednak wycofała się po rundzie jesiennej. Zryw wygrał na boisku jedynie z Gamą Ujazd Górny 4:1, oraz zaliczył dwa walkowery za Dębice.

Kaczawa jak dotąd radzi sobie bardzo dobrze. Wygrała z Polder-a Damianowo oraz Orłem Pichorowice i mając jeden rozegrany mecz mniej zajmuje 3 miejsce w tabeli za Odrą Malczyce i Koroną Kawice.

Na spotkanie zapraszamy do Bieniowice w niedzielę, 5 września, na godzinę 11:00. Sędzią głównym będzie Pan Arkadiusz Banach, a na bokach pomogą mu Jakub Dziaszyk oraz Mateusz Kurszyński. Zapraszamy!