Podsumowanie rundy jesiennej

Tydzień temu Kaczawa zakończyła rozgrywki jesienne, natomiast w miniony weekend rozegrano zaległe mecze 12 kolejki. Czas na podsumowanie jesiennych dokonań podopiecznych Adama Popeckiego.

13 z 16 ligowych zespołów rozegrało komplet spotkań. Na wiosnę zostały przełożone dwa spotkania Sparta Rudna - Konfeks (odwołany z powodu warunków atmosferycznych) oraz Konfeks - Odra Chobienia (odwołany z powodu tragicznej śmierci zawodnika gości).

Kaczawa rozegrała swoje wszystkie spotkania w wyznaczonych terminach. Na 15 gier punktowaliśmy w 6 (40%). W skład wchodzą 3 zwycięstwa (20% gier) i 3 remisy (20%), natomiast przegraliśmy w 9 meczach (60%). Co ciekawe lepiej prezentowaliśmy się na wyjazdach niż w grach domowych.

W domu udało się wygrać tylko jedno spotkanie (14,2% gier domowych) i jedno zremisować (14,2%), a aż 5 razy rozczarowaliśmy zebranych w Bieniowicach kibiców (71,4%).

Na wyjazdach wygraliśmy 2 razy (co 4 mecz na wyjeździe kończył się zwycięstwem) i tyle samo razy remisowaliśmy. Aż 4 mecze (co drugi) kończył się porażką.

Warto przy tym zauważyć, że meczów wyjazdowych było o jeden więcej niż domowych (8 do 7). Ponadto jeden z meczów oficjalnie zapisanych jako domowe odbył się na wyjeździe (ze Spartą Rudna), a więc wiosną zagramy odwrotnie. W rundzie rewanżowej należy więc się spodziewać aż 9 meczów w Bieniowicach przy tylko 6 wyjazdowych.

Wygraliśmy (3): 7:0 z Gromem Gromadzyń Wielowieś (dom), 2:3 z Dębem Stowarzyszenie Siedliska (wyjazd), 0:4  KS Męcinka (wyjazd)

Remisowaliśmy (3): 2:2 z Konfeksem Legnica (wyjazd), 2:2 z Iskrą Kochlice (wyjazd), 1:1 z Płomieniem Radwanice (dom)

Przegraliśmy (9): 3:0 z Odrą Chobienia (wyjazd), 1:3 z Hutą Przemków (dom), 2:1 z Czarnymi Rokitki (wyjazd), 3:1 z Zametem Przemków (wyjazd), 1:5 z Iskrą Księginice (dom), 2:5 z Kuźnią Jawor (dom), 1:3 z KS Legnickie Pole (dom)4:5 ze Spartą Rudna (dom), 5:0 z Prochowiczanką Prochowice (wyjazd)

(po kliknięciu myszką w dany mecz przechodzi się do jego szczegółów)

Podsumowując - po 15 grach mamy na koncie jedynie 12 punktów na 45 możliwych (26,6%). Daje to 13 pozycję na 16 zespołów. Aktualnie wyprzedzamy Czarnych Rokitki, Dąb Stowarzyszenie Siedliska i Grom Gromadzyń - Wielowieś. Jest to na granicy strefy spadkowej, gdyż dokładna ilość degradowanych zespołów zależy od tego ile drużyn spadnie z wyższych lig do IV ligi zachodniej i legnickiej okręgówki. Pełną tabelę można zobaczyć w menu Pierwsza Drużyna -> Tabela.

Wynik z pewnością jest daleki od oczekiwań, szczególnie tych, które były przed sezonem. Jedynie ciężką pracą w zimie i pełnym zaangażowaniem na wiosnę, którego kibice mogą być pewni, da się poprawić obecny stan rzeczy. Z optymizmem patrzymy w przyszłość.