Ruszyła Legnicka Liga Halowa z udziałem Kaczawy

Wczoraj oficjalnie ruszyły rozgrywki Legnickiej Ligi Halowej, w których występuje również drużyna Kaczawy Bieniowice.

W tym roku po raz pierwszy otworzono aż 3 poziomy ligowe. Kaczawa występuje w drugiej lidze pod nazwą Raf-Kop-Bud Bieniowice. W meczu inaugurującym obecny sezon zmierzyliśmy się z przedstawicielami legnickiej fabryki z LSSE - Voss Automotive. Trzeba przyznać, że mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze, gdyż po pierwszej połowie (gra się 2x 20 minut z lotnymi zmianami) wygrywaliśmy 2:0. Strzelcem pierwszej bramki był Kamil Kontraktewicz, natomiast podwyższył prowadzenie podopieczny Grzegorza Omańskiego z naszej grupy juniorskiej, Paweł Galik. Wejście w drugą połowę mieliśmy piorunującą, gdyż już na początku na 3:0 strzelił ponownie uzdolniony młody zawodnik Kaczawy. Wydawało się, że wynik jest przesądzony, gdyż rywale mieli zaledwie 2 zawodników na zmianie, natomiast Kaczawa "pełną ławę", czyli aż 7 gotowych zmienników. Przy grze halowej kwestie kondycyjne są kluczowe. Niestety wdarło się rozluźnienie i dwukrotnie do naszej bramki trafił grający na co dzień w KS Legnickie Pole Rafał Sejud. W dodatku na swoim koncie mieliśmy 5 fauli, a przy 6 dyktowany jest obligatoryjnie przedłużony rzut karny. Na szczęście na dwie minuty przed końcem trafił Adam Kasperowicz. W ostatnich sekundach Voss faktycznie otrzymał przedłużony rzut karny po 6 faulu, ale Rafał Sejud nie trafił w bramkę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej z tego meczu oraz na przyszłe spotkania Kaczawy. Odbywają się one co niedzielę w hali sportowej OSiR przy ul. Lotniczej.

Raf-Kop-Bud Bieniowice Voss Automotive 4:2

Skład Kaczawy: Bramkarze: Gabriel Domagała, Mateusz Giedrojć, Zawodnicy z pola: Dariusz Komaniecki, Adam Serenda, Michał Śliwiński, Krystian Ceglarski, Kamil Kontraktewicz, Adam Kasperowicz, Rafał Stępień, Radosław Wroński, Paweł Galik, Jarosław Omański.