Podsumowanie letniego okienka transferowego

Wraz z końcem sierpnia zakończyło się także okienko transferowe. Czas podsumować aktywność Kaczawy na tym polu.

Do drużyny przyszło czterech "nowych" zawodników, natomiast pożegnaliśmy się z dwoma.

TRANSFERY DO KLUBU

Pierwszym wzmocnieniem był Michał Śliwiński. Popularny Śliwa wrócił do Kaczawy po rocznej rozłące spowodowanej grą w IV ligowym Orkanie Szczedrzykowice. W drużynie prowadzonej przez Eugeniusza Oleśkiewicza strzelił 2 bramki. W naszej drużynie pokazał się z dobrej strony, zdobywając w ostatnich dwóch meczach także 2 bramki - w lidze z Gromem i w pucharze z Męcinką.

Kolejnym znaczącym wzmocnieniem jest młody pomocnik o inklinacjach ofensywnych, Kamil KontraktewiczKoniu jest jedynym pozyskanym zawodnikiem, który nie miał w swojej historii występów w Kaczawie. W ubiegłym sezonie stanowił o sile środkowej linii ligowego rywala naszej drużyny, Dębu Stowarzyszenie Siedliska. W swojej karierze grał także - podobnie jak Michał - w Orkanie, a jako junior w Miedzi Legnica. Kamil strzelił dla nas już 4 bramki, stając się "katem" Gromu. Po dwie bramki zaaplikował tej drużynie w lidze i pucharze.

Następnym pozyskanym zawodnikiem był bardzo dobrze znany lokalnej publiczności Paweł ChmurowskiChmurka miał roczny rozbrat z Kaczawą. Przed poprzednim sezonem zdecydował się wraz z Dawidem Ziembickim na przenosiny do Prochowiczanki Prochowice. Z powodów pozasportowych w trakcie sezonu musiał zmienić drużynę na Pogoń Miękinia, w której grając pierwsze skrzypce awansował do A klasy. Paweł w tym sezonie dwa razy wpisał się na listę strzelców, i - podobnie jak Kamil, dwukrotnie z Gromem. Raz w pucharze, raz w lidze.

Ostatnim wzmocnieniem drużyny Adama Popeckiego jest bardzo doświadczony bramkarz, Marek Wyszowski. Posiadający bardzo dobre warunki fizyczne goalkeeper także ma wspomnienia z gry w Kaczawie, w której był kilkukrotnie. Ostatnio grał w spadkowiczu z ligi okręgowej, Rodle Granowice. W swojej bogatej karierze ma także Konfeks Legnica, Prochowiczankę Prochowice, Chojnowiankę Chojnów, Mewę Kunice czy Czarnych Rokitki.

Należy nadmienić, że do kadry pierwszego zespołu zostało włączonych także kilku młodych zawodników z naszych sekcji juniorskich. Do występujących w seniorach w zeszłym sezonie Adama Kasperowicza i Zygmunta Naspińskiego dołączył także Piotr Urbański i bracia Adrian oraz Krystina Ceglarscy. Mamy nadzieję, że chłopcy skupią się mocno na treningu i rozwoju własnych umiejętności, aby już wkrótce móc stać się jeszcze lepszymi zawodnikami. Oczywiście lista ta nie jest zamknięta, a przykłady wyżej wymienionej piątki niech będą motywacją dla pozostałych młodych adeptów juniorskich drużyn Kaczawy.

TRANSFERY Z KLUBU

Pierwszym zawodnikiem, który uszczuplił szeregi ekipy Adama Popeckiego jest Michał Raczkowski. W naszym klubie grał zarówno w drużynie trenera Grzegorza Omańskiego, jak i Adama Popeckiego. Już w swoim debiucie strzelił bramkę w wyjazdowym meczu przeciwko Dębowi Stowarzyszenie Siedliska. Jako młody perspektywiczny gracz zdecydował się na dalsze szkolenie swoich umiejętności w juniorskich drużynach Miedzi Legnica. Życzymy powodzenia!

Drugim zawodnikiem, który nie będzie na razie grał z "B" na piersi jest Adrian Sobolewski. Wykupiony przed sezonem z Iskry Kochlice 20 latek grał głównie w bocznych strefach boiska - na skrzydle oraz boku obrony. Od obecnego sezonu reprezentuje barwy Odry Rzeczyca, występującej na co dzień we wrocławskiej B klasie.