Czarni Dziewin i Korona Kawice zawitają w Bieniowicach

W najbliższy weekend czekają nas dwie domowe potyczki ligowe. W sobotę przyjedzie beniaminek z Dziewina, natomiast w niedzielę dobrze znana z B-klasowych boisk Korona Kawice.

Czarni Dziewin w poprzednich rozgrywkach zdeklasowali swoja grupę A klasy, zdobywając aż 10 punktów więcej niż drugi GKS Męcinka. Debiut na poziomie okręgowym nie przebiega już tak pozytywnie, Nasi rywale zajmują aktualnie 13 miejsce z dorobkiem 7 punktów, balansując na granicy strefy spadkowej. W poprzedniej kolejce przełamali passę 4 porażek z rzędu. Duża w tym zasługa najlepszego strzelca Czarnych, Szymona Trawki. Rekonwalescent strzelił w 3 minuty dwie bramki i zapewnił swojej drużynie ważne trzy punkty w wygranym 3:0 meczu z Gwardią Białołęka. Kaczawa wciąż wiceluderuje ze stratą 3 punktów do Iskry. Realnie po tej kolejce będziemy zajmować miejsce drugie lub trzecie. Co ciekawe, ostatni raz nasze kluby zmierzyły się dwa sezony temu w... A klasie! Wówczas to rezerwy Kaczawy w sezonie 2020/21 raz przegrały z Czarnymi 6:2, by w rewanżu dostać trzy punkty walkowerem.

Na spotkanie 9 kolejki legnickiej klasy okręgowej zapraszamy do Bieniowic w sobotę, 8 października, na godzinę 16:00. Poprowadzi je Pan Marcin Frączek, a z boku wesprą go asystenci Oskar Cierlik oraz Agnieszka Nowak.

_______________

Kaczawa II Bieniowice nie bez problemów pokonała ostatnio Orła Konary po dwóch golach Kamila Czepiela. Teraz przyjdzie się nam zmierzyć z doskonale znaną drużyną z gminy prochowice, Koroną Kawice. Kawiczanie co roku są na ogół czołową drużyną ligi, lecz w bieżących rozgrywkach mocno rozczarowują. Jak dotąd wygrali tylko raz, z Dynamem Rusko, które także ma jedno zwycięstwo na koncie. Pozostałe pięć spotkań to porażki, co nie znaczy, że należy lekceważyć naszego rywal; świadczy o tym choćby poprzednia kolejka i wspomniany mecz z Orłem. Kaczawa znajduje się na 9 miejscu. Tylko dwie lokaty wyżej niż Korona, ale z trzema punktami więcej i jednym meczem zaległym. Na ten moment nasz bilans to 3 zwycięstwa i dwie porażki.

Na mecz zapraszamy także do Bieniowic w niedzielę, 9 października, na godzinę 11:00. Arbitrem będzie Pan Marceli Dojlido, a po bokach pomogą mu Patryk Szlęk, a także Wojciech Łysenko.