Błękitni pierwszą przeszkodą Kaczawy w Pucharze Polski

Rezerwy pożegnały się już z Pucharem Polski, a teraz te rozgrywki zainauguruje w tym sezonie pierwszy garnitur Kaczawy. Rywalem Błękitni Koskowice.

Błękitni Koskowice to stary, dobrze znany, lokalny rywal Kaczawy. Drużyna w ostatnich latach musiała sprostać problemom organizacyjnym. Spadli z okręgówki w 2012 roku, a więc rok po naszej drużynie. W Bieniowicach od razu poczyniono długofalowe kroki, celem odbudowy, co skończyło się sukcesem. Dziś nasz klub jest znacznie silniejszy pod każdym względem niż w roku 2011. W Koskowicach ta droga nie przebiegła tak pozytywnie, a w sezonie 2017/18 zespół w ogóle nie funkcjonował w rozgrywkach piłkarskich. Przed rokiem mieliśmy wielki come back w miejscowości z gminy Legnickie Pole, które zakończyło się zwycięstwem B klasy w cuglach (remis z Lusiną, przegrana w Kawicach, pozostałe mecze to zwycięstwa). W tym sezonie także koskowiczanie bardzo dobrze radzą sobie w A klasie jako beniaminek. Wygrali pierwsze trzy spotkania, choć w ostatnią sobotę musieli przełknąć gorysz porażki na własnym boisku. 1:6 z Wilkami Różana to sroga lekcja futbolu.

Błękitni rywalizują także w jednej grupie z Kaczawą II Bieniowice. Bezpośredni mecz odbędzie się pod koniec rundy jesiennej, w listopadzie. Jednak przed rozpoczęciem rozgrywek obie drużyny zagrały sierpniowy sparing, który zakończył się rezultatem 4:4.

Na spotkanie II rundy okręgowego Pucharu Polski zapraszamy do Koskowic już dziś, to jest w środę, 4 września, na godzinę 17:00. Sędzią głównym będzie Pan Piotr Zająć z delegatury legnickiej. Pomagać mu będą Rafał Abramowicz oraz Dariusz Szczepański.

Kartka z kalendarza: zdjęcie z okładki przedstawia kadr z meczu obu drużyn w ramach 20 kolejki ligi okręgowej sezonu 2010/11 (17.04.2011 r.). Trenerem naszej drużyny był wówczas Piotr Adamiec. Wynik z boiska to 4:2 (bramki dla Kaczawy: Piotr Zdończyk, Paweł Tkacz), jednak został on zweryfikowany jako walkower dla Kaczawy z powodu gry nieuprawnionego zawodnika (gracz gospodarzy nie odbył pauzy za nadmiar kartek). Tamte rozgrywki Kaczawa zakończyła na 13 miejscu (pierwszym spadkowym), natomiast Błękitni na 9. Zapraszamy do przejrzenia całej galerii z tamtego meczu.