Wypatrując trzech punktów

Nadchodzący weekend to dla Kaczawy bardzo ważne dla końcowych losów sezonu spotkanie. Do Bieniowic przyjeżdża ostatnia drużyna ligi - Chojnowianka Chojnów.

Sobotni rywal naszej drużyny radzi sobie w tym sezonie bardzo źle. Od samego początku rozgrywek okupuje najniższe strefy tabeli ligowej. Szczególnie fatalna jest runda rewanżowa. Dość powiedzieć, że na 11 rozegranych już spotkań przegrali 9, 2 razy zremisowali i jak dotąd nie zdołali wygrać. Po punkcie udało się wywalczyć w meczach domowych z Hutą Przemków (1-1) oraz Przyszłością Prusice (2-2). W rundzie rewanżowej Chojnowianie strzelili łącznie 8 bramek, tracąc aż 39, z czego aż 10 w Ścinawie z tamtejszą Odrą!

Kaczawa na dobre przebudziła się i niezłej grze zaczęły towarzyszyć także dobre wyniki. Pomijając wpadkę w Przemkowie, regularnie punktujemy w kolejnych spotkaniach. Ostatni mecz to w końcu przekonująca wygrana, w dodatku bez straconej bramki.

Aktualnie przewaga Kaczawy nad strefą spadkową wynosi 6 punktów. W przypadku wygranej oraz porażki Rodła Granowice i Przyszłości Prusice (rozgrywają swoje mecze kolejno z Prochowiczanką i Iskrą Księginice) Kaczawa zapewni sobie utrzymanie. Przewaga 9 punktów na 3 kolejki przed końcem będzie wystarczająca, ze względu na dodatni bilans meczów bezpośrednich naszej drużyny. Jednocześnie jest szansa wyprzedzić po tej kolejce Odrę Chobienia (gra z Górnikiem Złotoryja) i zrównać się punktami z Czarnymi Rokitki (mecz z Kuźnią Jawor). Obie drużyny grają na wyjazdach,

W przypadku zwycięstwa Kaczawy nasi goście ostatecznie potwierdzą spadek do A klasy. Remis pozostawi im jedynie matematyczne szanse na utrzymanie. W pierwszym meczu w Chojnowie Kaczawa uległa 4:2.

Na spotkanie zapraszamy do Bieniowic, w sobotę, 27 maja na godzinę 16:00. Zbiórka zawodników godzinę wcześniej.

Życzymy powodzenia!