Wielkie derby gminy Kunice!

Na ten mecz lokalni kibice czekali od wielu lat. W ostatnich sezonach w naszej gminie to Kaczawa grała w najwyższej lidze, spośród wszystkich pięciu drużyn. Było tak od sezonu 2014/14, kiedy to Mewa spadła z okręgówki wraz ze Zrywem Kotla. Od tego sezonu Kuniczanie powracają.

Początkowo gracze z miejscowości gminnej nie bili się o nic, będą w peletonie stawki A klasy. Chyba, że wziąć pod uwagę pierwszy sezon po spadku, gdzie zanotowali dopiero 14tą lokatę - ostatnią, gwarantującą utrzymanie. Źle działo się w tamtym czasie w Kunicach, lecz wszystko zmieniło się latem 2017 roku. Lokalny sponsor wycofał się z finansowania Ikara Miłogostowice, któremu nie udało się awansować do klasy okręgowej i został zmuszony do dobrowolnej degradacji do klasy B, gdzie gra do dziś. Inwestor przeniósł się niedaleko, bo właśnie do Kunic. Jeszcze w pierwszym sezonie misja o kryptonimie "okręgówka" się nie udała (jednym punktem przegrali awans ze Zrywem Kłebanowice), lecz już w kolejnym Kuniczanie nie mieli sobie równych. 80 punktów, 17 przewagi nad drugą Spartą Parszowice, zaledwie 2 remisy i dwie porażki. Dominacja w cuglach i awans. Kaczawa z pewnością zyskała godnego rywala do walki o prym w naszej gminie.

Na spotkanie derbowe gminy Kunice zapraszamy w sobotę, 24 sierpnia, na godzinę 17:00do Kunic. Mecz odbędzie się na stadionie przy ul. Słonecznej 2.

_________________________

Ciężkie zadanie czeka również naszą drugą drużynę. Podopieczni Radosława Wrońskiego będą musieli zmierzyć się z druga najwyżej klasyfikowaną ekipą poprzedniego sezonu. Sparta Parszowice co prawda musiała zdecydowanie uznać wyższość Mewy Kunice, lecz 63 punkty i drugie miejsce robią wrażenie. Tuż za nimi uplasowali się Czarni z Dziewienia, a dalej była przepaść 15 punktów i peletonu, któremu przewodził Grom Gromadzyń - Wielowieś.

Na to bardzo trudne spotkanie zapraszamy także w sobotę, 24 września, na godzinę 16:00 do Parszowic.