Środowe granie wielką szansą na fotel lidera!

Zaległy mecz z Błękitnymi Koskowice będzie miał ciekawy ładunek sportowy i kibicowski. Obie drużyny mogą awansować w tabeli, a nasze pojedynki zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Błękitni rok temu wrócili do klasy okręgowej po 10 letniej tułaczce między B a A klasą. W zeszłym sezonie zajęli jako beniaminek solidne, piąte miejsce. Ostatni raz rywalizowaliśmy w lidze w sezonie 2010/11 (także klasa okręgowa). Wówczas w Bieniowicach zwyciężyliśmy 2:1, natomiast na wyjeździe lepsi byli rywale. W obecnych rozgrywkach Błękitni radzą sobie wyśmienicie. W pierwszej kolejce przegrali w Księginicach z obecnym liderem 3:2, ale potem przyszła passa 4 zdecydowanych zwycięstw z rzędu: 3:0 z Gwardią, 4:0 z Konfeksem, 1:5 z Zawiszą i 0:7 z Płomieniem. Są więc na wysokiej fali. Kaczawa także nie próżnuje i ma jedno oczko więcej w tabeli, gdyż podobnie jak nasi sąsiedzi z gminy obok, tylko raz straciliśmy punkty (1:1 ze Stalą). Oprócz tego, że nasze pojedynki zawsze cieszyły się zainteresowaniem fanów i były uważane jako "małe derby", to także tym razem stawka sportowa jest dość wysoka. W przypadku wygranej Błękitnych zostaną wiceliderem, zrównując się zdobyczą punktową z Iskrą Księginice. Gdyby jednak wygrała Kaczawa - jedyny niepokonany zespół w całej stawce - zostaniemy samodzielnym liderem ligi! Remis natomiast przybliży nas na odległość punktu do Iskry, natomiast Błękitnych awansuje na ligowe podium. Zdecydowanie jest więc o co grać!

Na zaległy mecz 3 kolejki (27-28 sierpnia) zapraszamy do Mikołajowic już w środę, 21 września, na godzinę 17:00. Spotkanie poprowadzi Pan Marcin Krupa z delegatury legnickiej. Zostanie ono rozegrane na neutralnym terenie, gdyż z powodu intensywnych opadów w ostatnich dniach ponownie nie ma możliwości rywalizowania w Bieniowicach.

Zdjęcie z okładki pochodzi z meczu z 17 kwietnia 2011 roku (20 kolejka klasy okręgowej sezonu 2010/11). Wynik z boiska 4:2, lecz zweryfikowany jako walkower 3:0 dla Błękitnych. Pełna fotorelacja z tamtego spotkania dostępna tutaj: lca.pl.