Słaba gra i wynik w Lubinie

Po dobrym początku niestety przegrywamy w Lubinie. Dwa proste błędy powodują wynik 2:1.

Początek meczu to odważne wejście Kaczawy i nieco zaczajony za gardą Górnik. Jeszcze przed strzeleniem bramki stworzyliśmy dwie dobre okazje. W 4' Przemysław Inglot świetnie wykiwał obrońcę na prawym skrzydle i dośrodkował, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Adrian Ceglarski, umieszczając piłkę w siatce. 0:1! Jeszcze przez kilka minut Kaczawa groźnie atakowała środkiem, ale bez rezultatu. W końcu do głosu doszli rywale. Dużo górnych piłek w nasze pole karne stwarzało realne zagrożenie i po jednej z nich w walce w powietrzu faulu dopuszcza się nasz środkowy obrońca. Piotr Klaska dyktuje rzut karny, który wykonuje Paweł Hołówka. Intencje strzelca dobrze odczytał Miłosz Kudłacz, ale piłka po rękach wpada jednak do siatki. 1:1. Górnik w dalszym ciągu stwarza coraz więcej zagrożenia wrzutkami, wykonując także sporo niebezpiecznych rzutów rożnych. Nasze próby są głownie niecelne. Do przerwy remis.

W drugiej odsłonie Kaczawa stwarza dużo zagrożenia. W 53' zakotłowało się pod bramką Marcina Kocika, ale oblężenie bramki nie zakończyło się realnie groźnym strzałem. Rywale także odpowiadali. Bardziej zdeterminowana w działaniu była Kaczawa, ale z czasem groźniejsze kontry konstruował Górnik. W końcu w 79' przyniosło to efekt. Nieco nonszalanckie wyprowadzenie piłki przez naszego stopera skutkuje stratą w środkowej strefie i błyskawicznym kontratakiem. Paweł Hołówka wychodzi na pozycję oko w oko z naszym bramkarzem i bez problemu go pokonuje. 2:1. Kaczawa od razu rzuca się do wysokiego pressingu, ale bez większego pomysłu na wykończenie. Skutkuje to kilkoma groźnymi kontrami. Jedna kończy się obroną Kudłacza, jedna offsidem, jedna uderzeniem tuż obok słupka. W 87' Adrian Ceglarski próbuje z rzutu wolnego, lecz także nieskutecznie.

Pomimo walki do końca przegrywamy z Górnikiem Lubin 2:1. Po meczu zajmujemy 12 miejsce z 5 punktami przewagi nad Dębem Stowarzyszenie Siedliska i 4 straty do Zrywu Kłebanowice. Przyszły mecz z Sokołem Jerzmanowa nie spowoduje więc zmiany miejsca w tabeli.