Młodzi kąsali, lecz starsi wyszli obronną ręką

Zwycięstwem 5-0 zakończył się wewnętrzny sparing drużyn Kaczawy Bieniowice.

Od początku do końca przebieg spotkania był podobny. To bardziej doświadczona drużyna seniorska lepiej konstruowała swoje akcje i mądrzej organizowała się w obronie, ale juniorzy wykorzystywali swoją szybkość i fantazje, tworząc świetne kontrataki bocznymi strefami boiska. W efekcie to oni kilka razy pierwsi znaleźli się w polu karnym Miłosza Kudłacza, ale bez groźnych strzałów. Za to już pierwsza próba seniorów skończyła się powodzeniem. W sytuacji w bocznej strefie boiska na strzał zdecydował się Paweł Kluzowicz i uderzeniem po długim rogu pokonał Gabriela Domagałę. Po kolejnych 10 minutach efekt przyniósł kolejny wysoko zakładany pressing. Świetnie tym elementem zaskoczył rywali Karol Nikodem i w sytuacji oko w oko z bramkarzem nie chybił. W ostatniej akcji pierwszej połowy wynik na 3:0 zmienił Jarosław Omański.

Druga część meczu była jeszcze bardziej otwarta niż pierwsza odsłona. Liczne akcje w środku i wysoko ustawiona drużyna seniorów pozwalała na jeszcze większą liczbę kontr. Mimo prób, juniorom młodszym nie udało się zdobyć honorowej bramki. Dobrze zachowywała się nasza obrona, a czujnie w okolicach końca pola karnego reagował Mateusz Giedrojć. Kaczawa skontruowała sobie jeszcze około pięciu tzw. "stuprocentowych" okazji, ale udało się wykorzystać tylko jedną. Na dziesięć minut przed końcem kropkę nad "i" postawił Rafał Stępień, który idealnie przymierzył z rzutu wolnego.

Ostatecznie seniorzy wygrali z juniorami stosunkiem 5:0.

Skład seniorów: Mateusz Giedrojć (GK), Miłosz Kudłacz (GK), Adam Serenda (C), Radosław WrońskiDamian DomagałaKarol NikodemAdam PopeckiRafał StępieńDariusz KomanieckiJarosław OmańskiPaweł Kluzowicz, zawodnik testowany, zawodnik testowany

Bramki strzelali: Paweł KluzowiczKarol Nikodem, Jarosław Omański, zawodnik testowany, Rafał Stępień