Kolejny remis w Bieniowicach

Drużyna rezerw poszła za przykładem i dzień po pierwszym zespole także zremisowała swoje spotkanie. Derby gminy drugich drużyn zakończyły się 2:2.

W spotkanie lepiej weszli miłogostowiczanie, którzy dość twardą i zdecydowaną grą zyskali posiadanie i zmusili nasz zespół do przyjmowania przeciwników u siebie. Już w 10' mogło skończyć się to bardzo źle, ale potężny strzał rywali zatrzymał się na słupku. W 16' nie mieliśmy już tyle szczęścia. Dobrą akcję z dogodnej pozycji wykończył Patryk Piątek. 0:1. Kaczawa także miała swoje okazję i najgoręcej było po licznych rzutach rożnych. W 24' kopnięty od tyłu Mateusz Giedrojć wywraca się w polu karnym, ale arbiter - ku zdziwieniu zgromadzonych - nie doszukał się faulu.  W końcu dośrodkowanie z bocznej strefy przyniosło efekt. Znakomicie do głowy wyskoczył właśnie Giedrojć, dając wyrównanie dla naszego zespołu. Kaczawa urosła, atakowała, a gra była żywa i ciekawa. W samej końcówce świetnie złe ustawienie linii obrony Ikara wykorzystał Piotr Niedbała, wychodząc na sytuację sam na sam i kończąc ją niczym rasowy snajper. 2:1! Takim rezultatem zakończyła się pierwsza część meczu.

W drugiej odsłonie atakowały oba zespoły. Kilka razy groźnie było w naszym polu karnym przy rzutach rożnych. Świetne wrzutki z autu prezentował Sławomir Szymaniuk, ale nie potrafiliśmy przekłuć tego na klarowne akcje strzeleckie. W 64' Paweł Kluzowicz dośrodkował wprost na głowę Marcina Kowalskiego, ale po nieczystym uderzeniu nie podwyższyliśmy prowadzenia. Ikar próbował kilkukrotnie - niecelnie lub na drodze piłki do bramki stawał Marek Nikifur. W 78' po akcji z autu w dość niejasnych okolicznościach sędzia Patryk Rejda doszukał się faulu (wideo z tego zdarzenia na naszym FB). Do wapna podszedł Karol Nowicki i dał wyrównanie gościom. Chwilę potem Paweł Kluzowicz przejmuje piłkę na lewym skrzydle, pędzi pod pole karne i podaje do Marcina Kowalskiego, ale ten mocnym strzałem minimalnie mija słupek. Przez ostatnie 10 minut na boisku rosły notowania Ikara, a Kaczawa groźnie kontrowała. Wynik nie uległ już jednak zmianie.

Spotkanie derbowe z Ikarem II Miłogostowice kończy się wynikiem 2:2. Co ciekawe to pierwszy remis w tym sezonie zarówno dla jednej jak i drugiej drużyny, ale jak wiemy dery rządzą się swoimi prawami. Po 15 grach zajmujemy 7 miejsce w grupie IV legnickiej B klasy z dorobkiem 22 punktów.