Kaczawa sprawdzi formę drużyny z Legnickiego Pola

Nasza drużyna rozpocznie weekend meczem w Legnickim Polu z tamtejszym Klubem Sportowym.

W przerwie zimowej doszło do zmiany na stanowisku trenera u naszych najbliższych rywali. Doskonale znanego bieniowickiej publiczności Tadeusza Gajdzisa zamienił Dariusz Skwarek (ten pierwszy odszedł do Dębu Siedliska). Efekty "nowej miotły" są piorunujące. KS Legnickie Pole jest - za Spartą Rudną - wiceliderem tabeli wiosny, Na dziesięć rozegranych spotkań aż sześć razy wygrywali, dwa razy remisując (z Konfeksem i Płomieniem) i przegrywając (z Zametem i Prochowiczanką). Sumarycznie są na szóstym miejscu, lecz z dużą stratą siedmiu punktów do Kuźni Jawor. Rezultaty są dobre także dzięki wzmocnieniom. Z przodu rywali straszą gracze, którzy są w sile wieku, a już mają za sobą udaną przeszłość w wyższych ligach. Mowa tu o Marcinie oraz Adamie Wasilewskich, a także przybyłym zimą z czwartoligowego Orkana Szczedrzykowice, Pawle Wyżdze. Bracia Wasilewscy w AKS Strzegom potrafili strzelić razem aż 40 bramek, dodając także wór asyst. Nic więc dziwnego, że KS Legnickie Pole zanotowało passę aż pięciu wygranych meczów z rzędu, przerwaną dopiero w ostatniej kolejce przez Konfeks Legnica.

Kaczawa radzi sobie w kratkę, cały czas bijąc się głównie z takimi drużynami jak Iskra Kochlice i Czarni Rokitki o ligowy byt. Po kiepskim meczu z Dębem Siedliska, zakończonym podziałem punktów, zanotowaliśmy niezły - pod kątem piłkarskim - występ w Przemkowie. Niestety, bez zdobyczy punktowej. W KS Legnickie Pole występuje nasz były zawodnik - Marek Serenda. Mecz będzie więc okazją do boiskowego pojedynku braci Serendów.

Spotkanie planowane było na niedzielę, na godzinę 17:00. Ostateczny termin to jednak sobota, 19 maja, godzina 11:00. Mecz odbędzie się oczywiście w Legnickim Polu, przy zespole szkół przy ul. Kosmy Damiana Asama 5. Sędzią głównym spotkania będzie Pan Mateusz Witkowski z delegatury legnickiej.

Serdecznie zapraszamy!