Jubileuszowy puchar nie dla Kaczawy

O włos od zwyciężęnia jubileuszowego, XX Turnieju o Puchar Wójta Gminy Kunice była Kaczawa Bieniowice. Ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce.

W pucharze wzięło udział 8 drużyn - wszystkie z naszej gminy oraz kilka zaproszonych gości. Z dwóch grup po 4 drużyny do półfinałów wchodziły dwie najlepsze.

Dwa pierwsze spotkania grupowe to deklasacja rywali z zerowym kontem z tyłu, przy dużej zasłudze Mateusza Giedrojcia. Mecz z Ikarem nie należał już do najłatwiejszych, a bramkę na 4:2 decydującą o zwycięstwie zdobyliśmy dopiero w ostatniej minucie (po syrenie końcowej Ikar dostał przedłużony rzut karny, który finalnie zamienił na na gola).

Mecz z Orkanem w półfinale zapowiadał się niezwykle trudno. Mimo prowadzenia Kaczawy 1:0 gracze ze Szczedrzykowic zaczęli coraz mocniej napierać, dzięki czemu zdobyli 2 bramki. Wówczas kibice zobaczyli sporą motywację w drużynie Kaczawy, która w ciągu 4 minut zdobyła 3 gole i zameldowała się w finale.

Mecz decydujący o tym gdzie pojedzie puchar był niezwykle zacięty i w ciągu 14 minut gry żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć choćby bramki. Sędzia zarządził konkurs rzutów karnych (seria 3 strzałów). Pierwsze dwa pewnie wykonali Michał Śliwiński i Jarosław Omański. Wszystkie strzały na bramki zamienili zawodnicy Roztoki, natomiast ostatniego karnego nie udało się nam wykorzystać i Kaczawa tym razem musi zadowolić się drugim miejscem.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany zawodnik Kaczawy, Mateusz Giedrojć. natomiast królem strzelców turnieju został Damian Danaj z Granitu Roztoka, a najlepszym zawodnikiem wybrano Łukasza Filipiaka z Orkana Szczedrzykowice.

Skład Kaczawy Bieniowice: Mateusz Giedrojć (GK), Jarosław Omański, Adam Popecki, Marcin KowalskiRafał Stępień, Michał Śliwiński, Kamil Kontraktewicz, Radosław Wroński, Paweł Kluzowicz

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej z całego turnieju na naszej stronie oraz na łamach portalu lca.pl.