Górnicy z Rudnej stawią czoła Kaczawie

Sparta Rudna będzie najbliższym rywalem naszej drużyny. "Domowe" spotkanie zostanie jednak rozegrane w Rudnej.

Nasz najbliższy rywal po 4 latach "banicji" w A klasie w końcu wywalczył upragniony awans. W poprzednim sezonie drużyna z Rudnej wygrała w cuglach grupę II A klasy, wyprzedzając o 5 punktów KS Legnickie Pole. W ciągu całego sezonu przegrali tylko raz (wyjazdowe spotkanie ze Spartą Parszowice), dwa razy remisując i strzelając aż 178 bramek przy 24 straconych. W obecnych rozgrywkach Rudniczanie zgodnie z przewidywaniami także radzą sobie nienajgorzej. Na 23 punkty dające im czwartą lokatę złożyło się 7 zwycięstw, 2 remisy (z Płomieniem Radwanice i Odrą Chobienia) oraz 2 porażki (z Prochowiczanka i Hutą Przemków). Sparta odnotowała piorunujący początek, gdzie serię pięciu zwycięstw z rzędu przerwała dopiero porażka 0-1 z drużyną Jarosława Pedryca. Ostatnie dwie potyczki to także pokaz mocy - komplet punktów, 12 strzelonych i żadnej straconej bramki.

W poprzedniej kolejce rozstrzelała się także Kaczawa, pokonawszy 0-4 GKS Męcinka. W nadchodzący weekend liczymy na podobną skuteczność. Ostatni raz obie ekipy rywalizowały ze sobą, gdy Kaczawa spadała z ligi okręgowej w sezonie 2010/11. U siebie przegraliśmy 2-3 (P. Zdończyk, K. Bienia), natomiast w szalonym meczu w Rudnej udało się wygrać 3-8 (D. Komaniecki 2, K. Bienia 2, P. Tkacz, P. Zdończyk, O. Dańczak, samobój).

Ze względu na zły stan boiska w Bieniowicach mecz oficjalnie w roli gospodarza zostanie rozegrany w Rudnej, przy ul. Polkowickiej 23. Na spotkanie zapraszamy w sobotę, 4 listopada, o godzinie 14:00. Wyjazd autokaru klubowego o godzinie 12:15 z parkingu Lidl przy ul. Moniuszki w Legnicy. Wyjazd z parkingu przy stadionie w Bieniowicach o 12:25, natomiast ze Szczytnik nad Kaczawą o 12:30. Rozjemcą głównym będzie Pan Grzegorz Nalepa z delegatury głogowskiej. Na liniach pomagać mu będą Panowie Piotr Januszewski i Dariusz Fabijański.