Blamaż z Gromem

Wobec poważnych problemów kadrowych ciężko było przeciwstawić się liderowi. Wysoka porażka naszej drugiej drużyny w Wielowsi stała się faktem.

Już od początku to gospodarze spotkania bardzo mocno przycisnęli naszą drużynę. Pierwsze kilka ataków udało się w jakiś sposób zniwelować, tudzież zawodnicy Gromu byli mało skuteczni. Już po pierwszych 10 minutach mogło być 2:0, lecz wynik był w dalszym ciągu nienapoczęty. W końcu i Kaczawa wyszła na dobrą pozycję strzelecką. Uderzał Jacek Kosek po krótkim rogu i futbolówka znalazła się w siatce! Tak samo jak chorągiewka bocznego arbitra w górze, wskazując spalonego. W końcu w 17' przyszło nieuniknione. Brazylijczyk Telmario Souza Brito wykańcza zespołową akcję. 1:0. Jeszcze w ciągu 10 minut wypunktował nas Paweł Łopaciński i ponownie Telmario Souza Brito. Przy 3:0 na świetną sytuację strzelecką wyszedł Paweł Kluzowicz, ale nie zdołał pokonać bramkarza. W 38' Telmario Souza Brito kompletuje hat-tircka, a wynik tej części meczu ustala tuż przed przerwą Mateusz Matulak. 5:0.

Druga odsłona meczu to próby Kaczawy nie tyle zdobycia jakichkolwiek punktów, co chociaż zejścia z boiska z podniesionym czołem. Niemniej próby wykreowania akcji były niwelowane w strefie obronnej gospodarzy. Ciężko było dojść do strzału, a nawet gdy się już udawało, były one stosunkowo niegroźne. W 51' i 58' ponownie trafia Paweł Łopaciński, także notując tego dnia hat-tricka. Kaczawa próbowała środkiem, skrzydłami, lecz najgorsze co przychodziło to szybkie kontry rywali. Wiele z nich siało wielki popłoch w naszym polu karnym i czasami tylko wysoka nieskuteczność zawodników Gromu chroniła nas przed kolejnymi bramkami. W 68' swoją czwartą bramkę zdobywa Telmario Souza Brito. Przez następne ponad 20 minut tempo gry było mizerne, a obie drużyny wyczekiwały końcowego gwizdka. Gdy ten zabrzmiał, sędzia wpisał do raportu wynik 8:0.

Rywal był o klasę lepszy, ale też ciężko było oczekiwać dobrych wyników, gdyż brakowało kilku etatowych zawodników naszej drużyny. Za tydzień spotkanie wyjazdowe w Siedliskach.