Bazalt kolejną przeszkodą w Pucharze Polski

Bazalt Piotrowice będzie dzisiejszym przeciwnikiem w ramach III rundy okręgowego Pucharu Polski.

Nasz rywal - podobnie jak poprzedni z Koskowic - gra w drugiej grupie legnickiej A klasy. Aktualnie zajmuje w niej pozycję wicelidera, tuż nad wspomnianymi Błękitnymi, a za Gromem Gromadzyń - WIelowieś. W pierwszej kolejce przegrali w Kwietnie z Tęczą, ale potem przyszła seria zwycięstw, przerwana dopiero w ostatnią niedzielę. Wówczas piotrowiczanie zremisowali u siebie z KS Winnica, a właściwie teraz już Huras Krotoszyce (najbliższy ligowy rywal rezerw Kaczawy). Ostatni raz oba zespoły spotkały się w sezonie 2013/14 w ramach rozgrywek A klasy. Trenerem był wówczas Tadeusz Gajdzis. Bazalt jako beniaminek przegrał wtedy z naszą drużyną dwa razy po 0:3, plasując się na koniec rozgrywek na 9 miejscu, natomiast Kaczawa zajmując drugą pozycję awansowała do klasy okręgowej.

W razie pokonania Bazaltu trafimy w IV rundzie na zwycięzcę pary Pogoń Góra - Zawisza Serby. Obie drużyny grają z nami w legnickiej klasie okręgowej, zajmując obecnie kolejno 14 i 6 pozycję w tabeli.

Na to spotkanie zapraszamy do Piotrowic jużdziś, tj w środę, 18 września, na godzinę 17:00. Sędzią spotkania będzie Pan Aleks Paluch z Legnicy. Na liniach pomogą mu Andrzej Walz oraz Grzegorz Woronok.