Święto konstytucji, świętem Kaczawy?

Majówkę kończymy po piłkarsku, rozgrywając domowe spotkanie z zespołem Czarni Rokitki.

Czarni Rokitki na wiosnę radzą sobie mocno w kratkę. Wygrali trzy spotkania - z Chojnowianką, Odrą Chobienia i Hutą Przemków. Wszystkie rozgrywane były na boisku w Rokitkach. Do tego dochodzą dwa remisy i dwie porażki. Aktualnie zajmują 12 pozycję w tabeli, a więc wyprzedzają bezpośrednio naszą drużynę. Wyprzedzają nas o 3 pkt, a bilans bramek mają o 1 gola gorszy.

W pierwszym meczu to Czarni okazali się lepsi, wygrywając 4-1. Po dwa gole strzelili Adam Szydełko i Szymon Gut. Przy stanie 2-0 nadzieję w serca Bieniowiczan bramką wlał jeszcze Marcin Kowalski, niemniej ostatecznie schodziliśmy z boiska na tarczy. Udostępniamy relację telewizyjną z tamtego meczu w ramach programu Piłkarskie Niższe Ligi.

Przypomnijmy, że w ostatnią sobotę wygraliśmy pierwszy mecz na wiosnę, mimo gry przez 25 minut w zaledwie 9 zawodników. Ojcem sukcesu był strzelec dwóch bramek - Marcin Kowalski. Czarni w tym czasie polegli u siebie z Konfeksem Legnica 0:4, a dwie bramki dla zespołu prowadzonego przez Andrzeja Kisiela strzeliło dwóch naszych byłych zawodników - Oliver Dańczak i Dominik Wiśniewski. Wszystkie gole padły w ostatnich 26 minutach meczu.

W przypadku wygranej 3-0, 4-1 lub wyższej z różnicą 4 bramek lub więcej, Kaczawa wyprzedzi swojego jutrzejszego rywala.

Na spotkanie wszystkich sympatyków Kaczawy Bieniowice zapraszamy w środę, 3 maja, na godzinę 17:00. Mecz odbędzie się w Bieniowicach.