Środowe odrabianie zaległości

Na jutro OZPN wyznaczył odrabianie zaległości za 17 kolejkę legnickiej ligi okręgowej.

W pierwotnym terminie (17-18 marca) panowała temperatura -10 stopni oraz padał śnieg, co uniemożliwiło przeprowadzenie meczów. Dotychczas z tej kolejki rozegrano tylko jeden mecz. 25 kwietnia Legnickie Pole wygrało u siebie z Męcinką 2:0.

W środku tygodnia przypadł nam więc najdalszy wyjazd, bo aż do Przemkowa, na rywalizację z tamtejszą Hutą. Przemkowianie mają ostatnio problemy z wygrywaniem. Co prawda w niedzielę podejmowali u siebie faworyta do awansu, lecz poprzednie mecze były rozczarowujące. Z Prochowiczanką przegrali tracąc gola dopiero w samej końcówce (89' Grzegorz Zieliński), ale ostatnia wygrana miała miejsce prawie miesiąc temu, kiedy to udało się skromnie pokonać u siebie Dąb Stowarzyszenie Siedliska 2:1. W przedostatniej kolejce Przemkowianie dostali srogie lanie w Rudnej (6:0). Wcześniej mimo przegrywania u siebie z KS Męcinka 0:2 zdołali wywalczyć rzutem na taśmę remis (68' Pietrzyk, 89' Wałowski - 16' Osmulski, 58 Zieliński), a w 22 kolejce nie postawili się gospodarzom w Legnickim Polu (3:0). Ostatni miesiąc to sześć gier, z czego cztery to porażki, jeden remis i jedno zwycięstwo. Bilans bramkowy 5-17.

Kaczawa radzi sobie ostatnio lepiej, w sześciu meczach łapiąc solidarnie po 2 zwycięstwa (Konfeks, Iskra,Kochlice), 2 remisy (Dąb, Iskra Księginice) i 2 porażki (Zamet, Kuźnia). W sierpniu w meczu w Bieniowicach Huta okazała się mocniejsza, wygrywając 1:3. W poprzednim sezonie na jesień udało się wygrać 4:3 po szalonej końcówce - w 88' prowadzenie 3:2 dał Rafał Stępień, w 90' wyrównał Kamil Wałowski, ale w ostatniej akcji doliczonego czasu gola na wagę 3 punktów głową strzelił Jarosław Omański (akcja z okładki newsa). Rewanż udał się Przemkowianom, którzy rozgromili Kaczawę u siebie.

Na spotkanie zapraszamy już jutro, tj. w środę, 16 maja, na godzinię 18:00. Mecz zostanie rozegrany w Przemkowie, przy ul. Akacjowej 6b. Zapraszamy serdecznie!

Autokar klubowy odjeżdża o godzinie 15:45 ze Szczytnik nad Kaczawą, o 15:50 z Bieniowic, a o 16:05 z parkingu Lidl w Legnicy, przy ul. Moniuszki.

Sędzią głównym spotkania będzie Pan Piotr Kusak z delegatury lubińskiej. Na liniach wspierać go będą Oskar Jakubowski oraz Artur Tomaszewski.