Podsumowanie sezonu 2016/17 w legnickiej lidze okręgowej

Czas na ostateczne podsumowanie minionego roku piłkarskiego w lidze okręgowej.

Kaczawa zajęła 13 miejsce w tabeli, a więc ostatnie, które gwarantowało utrzymanie się w lidze. Do A klasy spadły: Przyszłość Prusice, Rodło Granowice i Chojnowianka Chojnów. Przyszłość Prusice grając po raz drugi jako beniaminek jak dotąd nie zdołała ani razu wywalczyć utrzymania. Inny beniaminek - Odra Ścinawa, podążył w całkiem przeciwnym kierunku. Z 65 punktami okazał się najlepszy w całej stawce i awansował do IV ligi. Tyle samo punktów, lecz z gorszym bilansem meczów bezpośrednich (po 1 wygranej, w bramkach 1-3), uzbierał Górnik Złotoryja. Obie drużyny awansowały wyżej, a wbrew plotkom drużyna ze Złotoryi otrzymała licencję na grę w Saltex IV lidze.

Z trzech grup A klas okręgu Legnica awansowały 4 zespoły - każdy z mistrzów oraz najlepsza drużyna spośród drugich miejsc. Grupę pierwszą wygrał Płomień Radwanice, który zadebiutuje na tym poziomie rozgrywkowym. W grupie trzeciej mistrzem okazał się być Klub Sportowy Męcinka. Tradycyjnie już od kilku lat to z drugiej grupy legnickiej, a więc tej, do której terytorialnie należą Bieniowice, awansowały dwa zespoły. Ligę w cuglach wygrała Sparta Rudna, która wraca do okręgówki aż po 5 latach "banicji". Do prawie samego końca toczyła się walka między Ikarem Miłogostowice a KS Legnickie Pole o ostatnie premiowane awansem miejsce. Drużyna zza miedzy Bieniowiczan ostatecznie okazała się gorsza i do ligi awansowało Legnickie Pole.

Z IV ligi zachodniej spadło 5 drużyn, ale aż 4 z okręgu jeleniogórskiego. Jedynym spadkowiczem do naszej ligi jest Zamet Przemków. Wbrew temu o czym mówiło się przez ostatnie tygodnie, nie dojdzie do fuzji z Hutą Przemków, a więc w nadchodzącym sezonie dwa razy dojdzie do derbów Przemkowa.

Kaczawa rozgrywając 30 spotkań zdobyła 31 pkt (średnia 1,0(3) punkta na mecz), strzeliła 51 goli (1,7/mecz), które strzelało 11 różnych zawodników. Straciliśmy 86 bramek (~2,86/mecz).

Łącznie udało się wygrać 9 spotkań, przy 4 remisach i 17 porażkach, co można prześledzić w tabeli. Jeśli chodzi o mecze domowe było to 5 wygranych, 4 remisy, 6 porażek, a na wyjazdach: 4-0-11.

Oficjalny komunikat OZPN Legnica w tej sprawie