Nasze drużyny ze zmiennym szczęściem w sparingach

Pierwsza drużyna Kaczawy zwyciężyła Skorę Jadwisin, natomiast rezerwy musiały uznać klasę Błękitnych Koskowice.

W niedzielne przedpołudnie kolejny test mecz rozegrali podopieczni Grzegorza Omańskiego. Spotkanie rozpoczęło się ambitnie, od przewagi naszej drużyny. Ciężar gry spoczywał głównie na połowie rywala, który posiłkował się przede wszystkim kontrami. Jedna z nich była bliska celu, gdyż piłka obiła poprzeczkę bramki Miłosza Kudłacza, natomiast kolejna przyniosła już zamierzony skutek. Przy prostopadłym podaniu doszło do błędu w komunikacji między naszym obrońcą a bramkarzem, wskutek czego napastnik gości bez problemu umieścił piłkę w pustej siatce. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. Druga część meczu to dalsze natarcia naszych zawodników, lecz ze znacznie poprawioną skutecznością. Wyrównującego gola zdobył Dominik Wiśniewski, który czujnie w polu karnym dobijał strzał z dystansu. Piękną bramką dającą nam prowadzenie popisał się Karol Nikodem. Technicznym strzałem z narożnika pola karnego w okolice okienka nie dał szans bramkarzowi Skory. Pozazdrościł mu Damian Buń, który równie efektownie sieknął z dystansu z lewej nogi, zmieniając wynik na 3:1. Jeszcze w tej samej tercji czwartą bramkę strzelił Krzysztof Karpowicz. Trzecia odsłona meczu to niepotrzebne rozluźnienie w szeregach Kaczawy, choć zaczęło się dość obiecująco. Na 5:1 podwyższył Paweł Kluzowicz, który wykorzystał wysoki pressing Karola Nikodema, a następnie najlepiej odnalazł się w polu karnym rywala. Potem dwie bramki po szybkich kontrach dopisali sobie gospodarze, w tym jedną po nieudanej pułapce offside'owej założonej przez naszego obrońcę. Oprócz kwestii szkoleniowych cieszyła także możliwość przetestowania nowych rozwiązań taktycznych oraz personalnych.

Ostateczny wynik to 3:5. W meczu wystąpili: Miłosz Kudłacz, Gabriel DomagałaDamian Domagała, Rafał StępieńPaweł Kluzowicz, Krzysztof Bienia, Michał Raczkowski, Michał Śliwiński, Damian Buń, Kamil Kontraktewicz, Krzysztof KarpowiczSzymon Janeczko, Jacek KosekKarol Nikodem, Dominik Wiśniewski

_________________________________________________________________________________

Gorzej zaprezentowała się druga drużyna Kaczawy. Już od początku meczu widać było wysoką kulturę gry Błękitnych i niespodziewaną dezorganizację w poczynaniach naszych zawodników. Skutkowało to szybką utratą trzech bramek. Po 30 minutach gracze trenera Władysława Morocha wygrywali aż 3:0. Druga tercja to inna, znacznie lepsza twarz Kaczawy. Wyrównana gra, szczelniejsza defensywa, aż wreszcie więcej zagrożenia pod bramką gości przyniosło pożądany efekt. Jarosław Omański podał do Jacka Koska, a ten zdobył pierwszą i jak się potem okazało - niestety ostatnią bramkę dla naszej drużyny. Po tej części gry było 3:1. Ostatnia tercja to ponownie gorsza gra Bieniowiczan, co skrzętnie wypunktował rywal, dorzucając kolejne 2 trafienia.

Ostateczny wynik to 5:1. W meczu wystąpili: Gabriel Domagała, Adam Serenda, Mariusz KudłaPaweł Kluzowicz, Krzysztof NiedbałaDaniel Taraciński, Maciej Duda, Dariusz Komaniecki, Radosław WrońskiJacek Kosek, Piotr NiedbałaSzymon Janeczko, Jarosław OmańskiSylwester Brzózka