Jesteśmy w kolejnej rundzie!

Wyjazdowy mecz pucharowy zakończył się zwycięstwem 1-2. Tym samym Kaczawa awansowała do III rundy Puchu Polski na szczeblu okręgowym.

Początek meczu to zdecydowana dominacja gospodarzy, którzy zmusili nasz zespół do obrony na własnej połowie boiska. Przez pierwszy kwadrans jedynie kilka razy udało się nawiązać walkę na skrzydłach, lecz nasi osamotnieni ofensywni zawodnicy zazwyczaj odbijali się od bloku obronnego GKSu. Niespodziewanie w 28' to Kaczawa wyszła na prowadzenie za sprawą Michała Śliwińskiego. Kilka minut później nasz zawodnik został faulowany w okolicach 20 metrów przed bramką rywali. Dobry, silny strzał Kamila Kontraktewicza obronił bramkarz, niemniej niefortunnie wybił piłkę zamiast w bok, to tuż przed bramkę. Tam pierwszy dopadł jej Paweł Kluzowicz, lecz mając przed sobą jedynie pustą bramkę fatalnie przestrzelił z najbliższej odległości. Piłka odbiła się od słupka i wróciła w pole gry, gdzie przechwycił ją obrońca z Męcinki. Co nie udało się Pawłowi, "naprawił" po pięciu minutach Marcin Kowalski. Po niewielkim zamieszaniu okazał się najsprytniejszy i silnym strzałem z prawej nogi nie dał szans bramkarzowi. Do przerwy prowadziliśmy z jak dotąd niepokonaną w tym sezonie drużyną 0:2.

Druga połowa to próby zdobycia bramki kontaktowej przez GKS, lecz Kaczawa ani myślała tylko się bronić. W 56' nastąpiła dość dziwna sytuacja. Gospodarze wykonywali aut ze swojej lewej strony. Piłka przeleciałą w tłoku przez pole karne, gdzie lekko trącił ją napastnik z Męcinki. To wystarczyło, aby wpadła do bramki. Nowy wynik to 1-2. Coraz groźniejsze stawały się ataki drużyny prowadzonej przez Adama Gabrysia, ale z drugiej strony Kaczawa groźnie kontrowała, głównie bokami. Udało się dojść do kilku dobrych sytuacji, lecz za każdym razem brakowało przysłowiowej kropki nad "i". Końcowe 15 minut to zdecydowane i zmasowane ataki piłkarzy z Męcinki, którzy za wszelką cenę szukali wyrównania. W tym momencie to gospodarze przeważali.

Ostatecznie udało się dowieźć satysfakcjonujący wynik do końca. Oprócz awansu i dobrej, a miejscami bardzo dobrej gry kombinacyjnej, cieszy także powrót na boiska Sylwestra Brzózki.

Kolejna runda zostanie rozegrana w drugiej połowie września. Losowanie par odbędzie się jutro w siedzibie OZPN Legnica. O jego wynikach będziemy informować na naszej stronie, natomiast pełne wyniki można zobaczyć w menu Pierwsza drużyna => Puchar Polski.