Rzuty karne rozstrzygnęły sprawę. Remis w Chocianowie.

Dwa strzały z "wapna" i żadnej bramki z gry. Kaczawa walczyła, mimo gry przez 75 minut w dziesięciu. Po remisie w Chocianowie na czele tabeli dalej status quo.

Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy w przypadku zwycięstwa mieliby szansę wkrótce wyprzedzić Kaczawę. Już w 5' świetne prostopadłe podanie do napastnika Stali, w ostatniej chwili wślizgiem sytuację uspokaja nasz stoper. W 10' Dobre dośrodkowanie w nasze pole bramkowe, obrońca Kaczawy główkuje piłkę przed pole karne. Ta ląduje pod nogami Daniela Walaska, który uderza mocno, choć wprost w Miłosza Kudłacza. Trzy minuty później groźna kontra Stali. Łukasz Stachów wykańcza ją płaskim strzałem z ostrego kąta tuż obok prawego słupka naszej bramki. Te trzy ostrzeżenia zwiastowały nieszczęście, które miało wydarzyć się już kilkadziesiąt sekund później. Strata w środku pola, szybkie podanie do napastnika "Stalówki", który wszedł w pojedynek z Damianem Domagałą. Skończył się on w polu karnym faulem, za który Piotr Szczyrbaty wskazał na 11-ty metr. Dodatkowo nasz boczny obrońca otrzymał czerwoną kartkę i przez większość meczu musimy radzić sobie w dziesięciu. Łukasz Stachów strzela z 11 metrów nie do obrony w prawy górny róg. 1:0. Kolejną minutę później mogło być 2:0, ale nasz bramkarz przytomnie interweniował na 14 metrze. Potem  mecz rozgrywał się głównie w środkowej strefie boiska. W 29' Damian Pulikowski dośrodkował na 10 metr, gdzie piłkę próbował zgarnąć Dominik Wiśniewski. Został przy tym zahaczony od tyłu przez Rafała Burdę i arbiter ponownie podyktował karnego. Michał Śliwiński uderzył pewnie po ziemi w prawy dolny róg. 1:1. W 41' ponownie dobrze znalazł się w polu karnym Łukasz Stachów, ale Michał Śliwiński wślizgiem ratuje naszą drużynę. Duża kontrowersja na minutę przed końcem połowy. Krystian Ceglarski wychodził na pozycję sam na sam, ale - jak się wydawało - był faulowany. Sędzia nie odgwizdał jednak przewinienia i do przerwy mamy 1:1.

W drugiej odsłonie Kaczawa nieco odżyła i mecz się zdecydowanie wyrównał, ale walka toczyła się głównie w środkowej strefie. Mało było klarownych sytuacji. Najlepszą z nich nasza drużyna stworzyła sobie w 69'. Michał Śliwiński uderzył bardzo dobrze, niestety Norbert Szczypiński zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Po nim ponownie mogła ona wpaść do siatki, lecz tym razem odrobiny szczęścia zabrakło Damianowi Pulikowskiemu. W samej końcówce dobrą interwencją wykazał się nasz goalkeeper, ratując Kaczawę przed porażką.

Ostatecznie remisujemy w Chocianowie 1:1. Wynik ten oznacza utrzymanie dystansu 4 punktów do wczorajszego rywala, z tym, że "Stalówka" ma do rozegrania jeden mecz więcej. Strata do lidera z Księginic wynosi 9 punktów. Wideorelacja z całego spotkania dostępna jest poniżej.

Zapraszamy do galerii zdjęciowej z tego spotkania, skrótu ważniejszych akcji, skrótów z bramkami lub obejrzenia pełnej wideorelacji.