Święcić koszyczek i trzy punkty? Dlaczego nie!

Wielka Sobota może być także wielka dla Kaczawy. Święta w klasie okręgowej będą odbywać się pod znakiem piłkarstwa, a w hicie nasza drużyna pojedzie do Chocianowa na spotkanie z tamtejszą Stalą.

Oba kluby zajmują czołowe miejsca w tabeli i rotują na pozycji wicelidera. Obecnie drugie miejsce zajmuje Kaczawa z przewagą czterech punktów, ale nasza drużyna ma rozegrany jeden mecz więcej. Jutrzejszy wynik może więc zdeterminować czy odskoczymy, czy jednak Stal da sobie duże szanse na rychłe wyprzedzenie Kaczawy. Chocianowianie odnieśli tylko trzy porażki w bieżących rozgrywkach - z Konfeksem oraz Iskrą u siebie oraz Górnikiem w Lubinie. W meczach domowych są jednak drugą siłą ligi - średnio 2,25 punktu oraz 4,4 bramki na mecz. Kaczawa z kolei rewelacyjnie spisuje się na wyjazdach, zdobywając w nich 25 na 27 możliwych oczek. Ostatnia nasza porażka miała miejsce z drużyną z Ksieginic 6 kolejek temu, natomiast "Stalówka" przegrała w ostatnim meczu, także z tym samym rywalem, co było szeroko omawiane w telewizji (21:21).

Nasze bezpośrednie mecze są także niezwykle zacięte. Jesienią w Bieniowicach padł remis wynikiem 1:1. Obie drużyny są spadkowiczami z IV ligi i w poprzednim sezonie wygrywali goście: w Chocianowie Kaczawa pokonała Stal 1:4 (mecz dostępny na YouTube), a w Bieniowicach przegraliśmy 2:3, tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu.

Na to hitowe starcie zapraszamy w Wielką Sobotę, 8 kwietnia, na godzinę 16:00 na stadion przy ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego 4A w Chocianowie. Arbitrem głównym będzie Pan Piotr Szczyrbaty z delegatury lubińskiej, a na liniach wesprą go Damian Jankowski oraz Maciej Białosowski. Wszystkie mecze tej kolejki odbędą się w ten sam dzień.

______

Rozgrywki wszystkich lig podległych DZPN Legnica niższych niż klasa okręgowa (A i B klasy) mają planową przerwę w czasie świąt. Kaczawa II Bieniowice wróci do gry dopiero 23 kwietnia w meczu z Unią Rosochata.