Otwieramy rok 2023 - ligi w końcu ruszają!

Nasza pierwsza drużyna miała rozpocząć wiosnę już tydzień temu, ale ze względu na kiepskie warunki pogodowe cała kolejka została przeniesiona. Domowa gra z Zawiszą Serby będzie rozpoczynać rozgrywki w tym roku. Rezerwy zmierzą się terminowo zgodnie z planem z Polder-a Damianowo, choć "domowy" mecz rozegramy na wyjeździe.

Liczbą Zawiszy Serby jest na ten moment nieszczęśliwa trzynastka. Posiadają 13 punktów, co daje im 13 miejsce w lidze. Na ten dorobek składa się osiem porażek, cztery remisy i tylko trzy zwycięstwa – przy Grabskiego w Legnicy, w Rokitkach i Jaczowie. Kibice w Serbach nie mieli więc okazji zobaczyć domowej wygranej swojej drużyny w tym sezonie, ale należy pamiętać, że nasi rywale zagrają jednak na wyjeździe. Tam wyjazd 3-1-3 nie wygląda już tak źle. Kaczawa przezimowała z kolei zamykając ligowe podium. Strata dwóch punktów do Stali Chocianów i dziewięciu do lidera z Księginic oraz przewaga dwóch nad Czarnymi i Błękitnymi zapowiada ciekawą rundę rewanżową. W pierwszym, sierpniowym bezpośrednim spotkaniu z Zawiszą Kaczawa wygrała 4:7.

Na mecz zapraszamy do Bieniowic w sobotę, 18 marca, na godzinę 15:00.

___________

Druga drużyna rozegra bardzo ciekawe spotkanie. Rywal z Damianowa ma tyle samo punktów co nasz zespół, a więc 21, posiadając także identyczny bilans: 7-0-5. Nawet rozkład zwycięstw jest podobny, gdyż na koniec jesieni oba zespoły przegrały swoje mecze, poprzedzając to trzema wygranymi z rzędu. Kaczawa II wygrała jednak trzy ostatnie bezpośrednie pojedynki z Polder-a. Jesienią pokonaliśmy zawodników z Damianowa na ich boisku 4:5.

Na pojedynek zapraszamy serdecznie do Damianowa w niedzielę, 19 marca, na godzinę 15:00.