Legsad wpuszczony w maliny. Lider otrzymuje łomot w Bieniowicach!

Kaczawa w pełni rehabilituje się za zeszłotygodniową porażkę w Chojnowie i odprawia lidera z Kościelca z kwitkiem!

Już pierwsza akcja przyniosła powodzenie naszej drużynie. Na boku Piotr Niewdana wymienił piłkę z Dawidem Ziembickim, który posłał piłkę po ziemi wzdłuż linii końcowej. Przed bramką czekał adresat podania - Przemysław Inglot, który bez większego trudu umieścił piłkę w siatce. 1:0! Zaskoczeni przyjezdni próbowali konstruować akcje i szukać bramki wyrównującej, lecz bezskutecznie. Kaczawa także chciała podwyższyć wynik. Dalsza gra była dość wyrównana, ale obfitowała głównie w żółte kartki, choć mecz piłkarsko stał na wysokim poziomie. W końcu w 35' świetnym zagraniem popisał się Adrian Ceglarski. Popisowe zagranie nad obrońcami wprost do Dawida Drozdowskiego, który stanął oko w oko z Markiem Szlękiem i bezbłędnie wykorzystał swoją szansę. 2:0! Takim też rezultatem kończy się pierwsza połowa.

W przerwie zaszła zmiana: z boiska zszedł asystent przy drugiej bramce, kapitan zespołu, Adrian Ceglarski, natomiast na boisku pojawił się Dominik Wiśniewski. Najwidoczniej obserwowanie poczynań kolegów z boku podrażniło sportową ambicję naszej "dziewiątki", gdyż popularny Wiśnia od razu wziął się do rzeczy. Już w czwartej minucie pobytu na murawie uderzył świetnie z woleja, poprawiając wynik na 3:0. Dominik kontynuował dobra grę. W 64' bardzo groźnie uderzył, po czym Szlęk jedynie odbił piłkę przed siebie. Nasz napastnik ponownie ją przejął, wyłożył do Piotra Niewdany, a ten bez problemu zmienił wynik na 4:0. Przez większość drugiej części gry goście jedynie przypatrywali się jak piłką operuje Kaczawa, zapewne także przybici scenariuszem zdarzeń tego sobotniego popołudnia. Dominik Wiśniewski dołożył jeszcze dwie bramki w samej końcówce, kompletując klasycznego hat-tricka i dopełniając dzieła zniszczenia.

Ostatecznie Kaczawa wygrywa z Błękitnymi Kościelec aż 6:0! Po 7 grach Kaczawa zajmuje 10 miejsce w tabeli z dorobkiem 8 punktów - tyle samo co następna Stal Chocianów. Nad nami Sokół Jerzmanowa (9 pkt.), Błękitni Koskowice (11) oraz Odra Ścinawa (12). Drużyna z Kościelca spadła z 1 na 4 lokatę, a nowym liderem został Konfeks Legnica. Tuż za nim Sparta Grębocice, która ustępuje jedynie z powodu 1 bramki mniej w bilansie.

Zapraszamy do poniższej galerii zdjęciowej z tego spotkania.