Gramy o odwrócenie serii. Mocni rywale Kaczawy w ten weekend.

Łącznie 10 meczów rozegrały seniorskie drużyny Kaczawy w tym sezonie, wygrywając tylko dwa i zdobywając razem 8 punktów. Czas przypomnieć sobie dobre chwile, ale aby tego dokonać trzeba się wspiąć na wysoki poziom piłkarstwa. W ten weekend czekają nas bowiem pojedynki z Błękitnymi Kościelec i KS Kłopotów - Osiek.

Błękitni w całym poprzednim sezonie A klasy tylko raz stracili punkty, przegrywając u siebie z Wilkami Różana. Na fali zwycięstwa i z wysokim morale weszli do klasy okręgowej, gdzie na razie historia się powtarza; 3 września ponieśli domową porażkę z Sokołem Jerzmanowa, jednak poza tym są bezbłędni. Zeszłotygodniowa wiktoria z liderem z Grębocic pozwoliła zdetronizować Spartan, a obie drużyny zamieniły się miejscami w tabeli. Tym samym drużyna z Kościelca przyjedzie do Bieniowic jako lider. Kaczawa dobrze rozpoczęła rozgrywki, ale potem było już tylko gorzej. Od 15 sierpnia nie możemy przypomnieć sobie smaku zwycięstwa. 5 punktów oraz 12 miejsce w tabeli jest daleko od oczekiwań i ambicji płynących z naszego obozu, toteż w Bieniowicach należy spodziewać się próby odwrócenia tego trendu i walki na boisku. Szczególnie po zeszłotygodniowym blamażu w Chojnowie.

Na mecz zapraszamy już dziś, tj. 23 września, w sobotę, na godzinę 17:00 do Bieniowic. Mecz poprowadzi Pan Oskar Cierlik z delegatury lubińskiej, a na liniach wesprą go Norbert Deluga oraz Patryk Rejda.

_____________

Druga drużyna także nie będzie miała łatwej przeprawy. Przeciwnikiem będzie KS Kłopotów - Osiek, lecz historia jest zbieżna z podopiecznymi Zbigniewa Antosiewicza. Kaczawa ma dotąd tylko jedną wygraną, natomiast rywale tylko jedną stratę punktów. KS w drugiej kolejce przegrał u siebie z Orkanem 2:4, by w następnych dwóch meczach zasiać postrach w całej lidze. W meczach z Odrą Rzeczyca i Dynamem Rusko strzelili łącznie... 22 bramki, nie tracąc żadnej! Co ciekawe ze względu na ścisk w czołówce nie daje to nawet ligowego podium, gdyż jak dotąd wyżej jest Orkan, Krokus i lider z Niemstowa - Victoria. Kaczawa II po wygranej z Rycerzem Legnickie Pole przegrała u siebie z drużyną z Kwiatkowic, a przed tygodniem w derbach gminy musieliśmy uznać wyższość rezerw Ikara.

Na rywalizację 4-tej i 9-tej drużyny legnickiej B klasy grupy IV zapraszamy jutro, tj. w niedzielę, 24 września na godzinę 11:00 do Bieniowic. Arbitrem głównym będzie Pan Arkadiusz Banach z Lubina, a jego asystentami Patryk Rejda oraz Dawid Wolan.