Kończymy sezon w Radwanicach i Pichorowicach

Wyjazdowymi meczami z Płomieniem Radwanice oraz Orłem Pichorowice pożegnamy się z sezonem 2022/23.

Płomień Radwanice na skutek reorganizacji ligowej i stworzenia jednej, dolnośląskiej IV ligi musi pożegnać się z klasą okręgową. Spadek następuje po 6 latach pobytu na tym poziomie. Nasi najbliżsi rywale nie mają już szans awansować wyżej i zajmą maksymalnie 13 lokatę, którą obecnie zajmują. Z tyłu atakują jeszcze Czarni Rokitki, więc istnieje jedynie możliwość spadku o jedną lokatę. W ostatnich siedmiu meczach Radwaniczanie wygrali tylko raz, 1:2 w Zagrodnie. Do tego doszedł także walkower za mecz z KS Legnickie Pole, ale także dość przykra domowa porażka 1:13 z mistrzem z Księginic. Nie oznacza to, że będzie lekko. Gospodarze będą na pewno chcieli godnie pożegnać się z ligą przed własna publicznością. Ponadto w Radwanicach wygraliśmy jak dotąd tylko raz - 1:5, a we wszystkich pozostałych meczach traciliśmy minimum 4 gole. Nasz zespół po zwycięstwie z Gwardią będzie chciał nawiązać korespondencyjny pojedynek o wicemistrzostwo ze Stalą Chocianów. Przypomnijmy, że jesienią w nieco już zimowej aurze Kaczawa wygrała 5:2, a rywale dojechali na mecz zaledwie w... dziewięcioosobowym składzie.

Na mecz zapraszamy do Radwanic, na stadion przy ul. Ogrodowej 59 w sobotę17 czerwca, na godzinę 17:00. Sędzią będzie Pan Sławomir Cierlik, a na bokach wesprą go Marcin Makuch i Hubert Bębas.

___________

Nasza drużyna rezerw pojedzie na bardzo ciężki mecz do Pichorowic. Orzeł wraz z Orkanem i Unią walczy o ligowe podium, Kaczawa wypadła z tej walki nie mogąc wygrać żadnego z ostatnich 5 spotkań (nie licząc wygranej w Rzeczycy, zamienionej potem na walkower). Orzeł notuje bardzo dobrą serię, gdzie na pięć meczów przegrał tylko raz, choć dość niespodziewanie - 3:1 właśnie w Rzeczycy. Poza tym pasmo trzech wygranych z rzędu wywindowało naszych najbliższych rywali aż na 4 lokatę. Nasza drużyna już bez realnych szans na awans w tabeli, gdyż musielibyśmy odrobić dużą stratę w bilansie bramek do Unii Rosochata. Za to należy bronić się przed atakiem mającej punkt mniej Tęczy Kwietno, która zagra u siebie ze Zrywem Chełm.

Na mecz z Orłem Pichorowice zapraszamy w niedzielę, 18 kwietnia, na godzinę 11:00 do Pichorowic. Arbitrem głównym będzie Pan Marcin Sołdaczuk, a na liniach pomogą mu Kamil Sobczak oraz Juri Shkvarlo.