Wiktoria na koniec, dająca nam wicemistrzostwo

Kaczawa Bieniowice wygrała na zakończenie sezonu 2022/23 z Płomieniem Radwanice 2:4, co wobec porażki Stali zapewnia nam wicemistrzostwo klasy okręgowej!

Mecz rozpoczął się od przewagi naszej drużyny. Przeciwnicy legitymowali się zdecydowanie większym doświadczeniem, natomiast dynamika była po naszej stronie, z czego szybko staraliśmy się zrobić korzyść. W pierwszych minutach po kombinacyjnym rozwiązaniu akcje miał Kacper Domagała, ale nie przyniosło to gola. Na tego trzeba było poczekać blisko pół godziny. Dośrodkowanie w pole karne Damiana Domagały zostało zamienione na gola przez Dominika Wiśniewskiego. 0:1. Takim wynikiem skończyła się pierwsza połowa.

W drugiej gospodarze, dla których był to pożegnalny mecz z klasą okręgową, zdołali wyrównać w 55' Odpowiedź z naszego obozu przyszła już 180 sekund później. Ponownie dobre dośrodkowanie na pole karne daje nam wymierną korzyść. Po zagraniu ręką sędzia Sławomir Cierlik wskazuje na wapno, a pewnym egzekutorem jest Michał Śliwiński. Między 67 a 70 minutą przyszły dwa kolejne uderzenia, które zaprzepaściły marzenia Płomienia o wygranej. Najpierw gola po podaniu Kacpra Domagały zdobył Przemysław Inglot, dla którego była to debiutancka bramka na tym poziomie rozgrywkowym. Chwilę potem drugie trafienie odnotował Dominik WIśniewski, dobijając świetne uderzenie Krystiana Ceglarskiego. 1:4. Przemysław Inglot mógł trafić do kajeta sędziego po raz drugi. Kacper Domagała zagrał klepką z bratem Damianem, po czym Przemysław dostał piłkę, ale jego strzał zakończył się na poprzeczce. W 75' Płomień strzela na 2:4. Tuż przed końcem Inglot próbował asystować, ale Ilya Kundro nie wykorzystał dogodnej okazji sam na sam.

Finalnie mecz kończy się 2:4, a Kaczawa kończy rozgrywki na drugim miejscu. Wkrótce podsumowanie sezonu!