Karol Nikodem wraca z wypożyczenia

Karol Nikodem wraca do Kaczawy z półrocznego wypożyczenia do czwartoligowego Orkana Szczedrzykowice.

Karol trafił do Kaczawy z Orła Mikołajowice w 2015 roku, natomiast po sezonie 2017/18 postanowił spróbować swoich sił w czwartej drużynie IV ligi dolnośląskiej grupy zachodniej. Walcząca od kilku lat o awans do III ligi ekipa Józefa Szabata musiała w obecnym sezonie stawić czoła kilku problemom organizacyjnym. Jednym z nich były kłopty z boiskiem, przez co Orkan zmuszony był grać domowe mecze w Prochowicach. Wszystko to sprawiło, że wyniki były poniżej oczekiwań. Ostatecznie drużyna ze Szczedrzykowic zakończyła jesień na 9 miejscu.

Karol rozegrał w barwach Orkana w lidze 10 spotkań, w tym 8 razy w wyjściowym składzie. Dwa razy rozegrał pełne 90 minut. Łącznie w IV lidze spędził 618 minut, co daje średnio 61,8 minut na każdy mecz, w którym zagrał. Odnotował jedno trafienie (zwycięska bramka na 2:1 w 88' przeciwko Orli Wąsosz) i raz został napomniany żółtą kartką. Zanotował także jeden pełnowymiarowy występ w Pucharze Polski (przegrana 3:2 z GKS Męcinka).

Karol to wciąż młody, niezwykle utalentowany i świetnie wyszkolony technicznie zawodnik. Cieszymy się, że znowu będzie pełnowartościowym członkiem Kaczawy i liczymy na ponownie świetną dyspozycję na boisku..