Dwa wyjazdowe mecze z sąsiadami z tabeli

Już dzisiaj Kaczawa pojedzie do podgłogowskiej Jerzmanowej na spotkanie z tamtejszym Sokołoem, natomiast drużyna rezerw jutro przed południem zmierzy się z Dynamem Rusko.

Sokół Jerzmanowa chociaż jest tak naprawdę aż 3 pozycje wyżej od nas w tabeli, to można śmiało powiedzieć, że z nami sąsiaduje. Panuje tam taki ścisk w miejscach 8-11, że cztery zespoły funkcjonują na przestrzeni różnicy zaledwie jednego punktu. Między nami są jeszcze Błękitni Koskowice i Dragon Jaczów. Dzisiejsze spotkanie będzie więc okazją do dużego awansu w razie wygranej. Ta nie przyjdzie na pewno łatwo. W poprzednim sezonie Sokół występował w IV lidze, a zebrane tam doświadczenie procentuje. Trzy kampanie temu w Bieniowicach padł remis 3:3, natomiast na wyjeździe wygraliśmy wysoko 1:5. Obie drużyny grają bardzo nieregularnie; ostatnie 7 meczów Sokoła to naprzemienne wygrane i przegrane notowane co dwa tygodnie. Kaczawa w ciągu miesiąca 2 razy wygrała, tyle samo przegrała i raz zremisowała.

Na spotkanie zapraszamy do Jerzmanowej dzisiaj, tj. w sobotę, 14 października na godzinę 16:00. Arbitrem głównym będzie Pan Krzysztof Dziedzic z delegatury lubińskiej, a na bokach wesprą go Grzegorz Szulc oraz Hubert Bębas.

_____________

Kaczawa II pojedzie do gminy Malczyce na pojedynek z tamtejszym Dynamem Rusko. Nasz najbliższy rywal ma dokładnie taki sam bilans jak my - 2 wygrane i 5 porażek, dające 6 punktów. Jak dotąd także raz wygrali z wyżej notowanym rywalem - Ikarem Miłogostowice oraz raz z tym samym rywalem i takim samym stosunkiem jak Kaczawa: 4:2 z Odrą Rzeczyce. Jak widać w tym sezonie mamy wiele współnego. Mimo to Kaczawa jest wyżej w tabeli ze względu na lepszy bilans bramkowy. Jutrzejszy mecz będzie też szansą na awans o jedną pozycję w tabeli; Odra II Lubiąż zagra w Szczedrzykowicach. Jeżeli chodzi o nasze bezpośrednie mecze z rywalami z Ruska to rok temu na wyjeździe dokonaliśmy deklasacji 0:11, ale w rewanżu na własnej ziemi padł remis 4:4.

Na mecz zapraszamy do Ruska (gmina Malczyce) jutro, czyli w niedzielę, 15 października, na godzinę 11:00. Zawody poprowadzi Pan Dawid Rokitnicki z Legnicy, a wspomogą go Wiktoria Siepietowska oraz Krzysztof Nowak.