Zwycięska seria drużyny rezerw trwa!

Kaczawa II Bieniowice zwycięża w czwartym meczu z rzędu. Tym razem na tapet została wzięta drużyna Korony Kawice.

Mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami. Już w 3' Łukasz Czepiel przejął piłkę w polu karnym, świetnie się zastawił i przytomnym uderzeniem otworzył wynik spotkania. 1:0! Kaczawa dalej atakowała, kreując sobie co rusz nowe okazje. Nie przynosiło to jednak rezultatu. Korona nielicznie kontratakowała. Po jednej z takich szarży goście uzyskują rzut wolny 20 metrów przed bramką. Strzał okazuje się słaby i odbija się od muru, ale dobitka Adama Skotnickiego jest skuteczna i jego próba pokonuje Mateusza Giedrojcia. 1:1. Cztery minuty poźniej Paweł Kluzowicz wychodziłby na pozycję sam na sam, ale faulem tuż przed polem karnym powstrzymuje go Marcin Górka. Uderzenie Michała Kasperowicza z rzutu wolnego leci nad bramką. W 34' nasz ofensywny gracz już się nie myli. Świetne kropnięcie z dystansu daje nam prowadzenie. Kaczawa jest dużo bliżej strzelenia bramki na 3:1 niż goście wyrównania, ale wynik pozostaje do przerwy bez zmian.

W drugiej odsłonie Kaczawa dominuje pełną parą. Akcja za akcją, ale dość deszczowe dni spowodowały, że murawa była grząska i ciężko było strzelić bramkę. Dobre okazje nie kończyły się precyzyjnym strzałem. Blisko był Krystian Ceglarski, ale brak odpowiedniej komunikacji z Pawłem Kluzowiczem spowodował, że zyskujemy tylko rzut rożny. W końcu Kaczawa dopina swego dopiero w 71'. Faul w polu karnym na Mateuszu Syringu, a do strzału z wapna podchodzi nasz bramkarz - Mateusz Giedrojć. Chytrym strzałem podwyższa na 3:1. W 77' świetne dośrodkowanie wykonuje Mateusz Syring, a akcje zamyka golem Łukasz Czepiel. Przebiegając całe boisko sam na sam wyszedł Adam Kasperowicz, ale niepotrzebnie wykazał się altruizmem podając, zamiast strzelać. Dwie dobre okazje w końcówce miał Paweł Kluzowicz, a kolejną Jakub Śnieżek, ale wynik pozostał bez zmian.

Ostatecznie wygrywamy 4:1, gdzie goście mogą mówić o najniższym wymiarze kary. To czwarta wygrana z rzędu, dająca wciąż 7 lokatę w tabeli. W najbliższy weekend ostatni mecz rundy jesiennej IV grupy legnickiej B klasy z rezerwami Odry Lubiąż.

Zapraszamy do poniższej galerii zdjęciowej z tego meczu (źródło: własne)

Powiązana galeria: