Puchar Polski OZPN: pierwszym rywalem czwartoligowiec

Kaczawa Bieniowice zmierzy się w pierwszej rundzie z dobrze znanym rywalem - Prochowiczanką Prochowice.

W obecnym sezonie OZPN przeprowadził zmiany zasad rozgrywania Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Obecnie 15 sierpnia odbędzie się runda przedwstępna, w której uczestniczyć będą zespoły z A i B klasy. Nasza drużyna wraz z innymi rywalami z okręgówki i IV ligi wkroczy do walki w I rundzie, rozgrywanej 5 września.

W przeciwieństwie do poprzednich sezonów, gdzie co rundę losowano rywala, tym razem znamy także drabinkę. W przypadku awansu zmierzymy się w II rundzie z Kuźnią Jawor lub Czarnymi Rokitki, a jeśli uda się przejść i tą rundę, to w 1/8 rywalem będzie ktoś z szóstki: Czarni Golanka Dolna, Ikar Miłogostowice, Rataj Paszowice, Zadzior Buczyna, Chrobry II Głogów lub Sparta Grębocice. (pełen schemat drabinki)

Gospodarzem każdego ze spotkań jest drużyna, która zakończyła poprzednie rozgrywki na niższej pozycji. Prochowiczanka Prochowice to mistrz ligi okręgowej z ubiegłego sezonu. Podopieczni Jarosława Pedryca byli najlepszą drużyną i zasłużenie awansowali do IV ligi. Zdobyli aż 74 punkty, 24 razy wygrywając, 2 razy remisując i tylko 4 razy schodząc z boiska pokonanym - w tym w Bieniowicach (2-1).

Mecz odbędzie się więc w Bieniowicach. Teren ten nie jest dla Prochowiczan - delikatnie rzecz ujmując - zbyt łaskawy. Oprócz ostatniej wygranej Kaczawy 2-1, wcześniej padł remis 1-1 (R. Wroński 35', K. Kochan 75', Kaczawa od 10' grała w 10ciu), a trzy sezony temu nasza drużyna rozgromiła rywali aż 4:0 (S. Brzózka 9' 39', P. Chmurowski 29', M. Śliwiński 89'). W ogóle należy powiedzieć, że w obecnym stuleciu Prochowice...  nie wygrały w Bieniowicach ani razu, strzelając łącznie tylko 2 bramki!

Już teraz zapraszamy na to spotkanie.