Powiatowe derby obu drużyn

Obie nasze drużyny seniorskie pojadą w ten weekend na mecze tuż za gminę Kunice. Rywalami będą dobrze nam znani przeciwnicy: Iskra Kochlice oraz Orkan Szczedrzykowice.

Iskra Kochlice jest ofiarą reorganizacji i spadkowiczem z IV ligi. Gdyby obowiązywały tradycyjne zasady spadków, 40 punktów i 11 lokata dałyby pewne utrzymanie. W bieżących rozgrywkach Kochliczanie radzą sobie całkiem nieźle; 5 lokata i 13 punktów (5 straty do lidera Konfeksu). Pogromcami naszego dzisiejszego rywala byli jedynie Legsad Kościelec oraz przed tygodniem Sparta Grębocice. Kaczawa w ubiegły weekend popisując się skutecznością rozgromiła u siebie Legsad Kościelec i ma nadzieję wejść na zwycięską ścieżkę. O to nie będzie łatwo, bo choć w ostatnich dwóch meczach w pobliskich Kochlicach oba wygraliśmy, to tamtejsza ziemia nigdy nie należała do przyjaznych dla Kaczawy.

Na mecz zapraszamy do Kochlic na stadion przy ul. Sportowej 15 dzisiaj, 30 września, na godzinę 16:00. Arbitrem głównym będzie Pan Damian Czukiewski z delegatury lubińskiej, a na bokach wesprą go Mateusz Kruszyński i Karol Borowski.

_________________

Niełatwe zadanie czeka też drużynę rezerw Kaczawy. Na naszej drodze w niedzielę stanie Orkan Szczedrzykowice, czyli najlepsza drużyna z zeszłego sezonu, która nie awansowała wyżej. Orkan ma obecnie bilans dokładnie odwrotny niż Kaczawa - 4 zwycięstwa i 1 porażka. Ta trafiła się 3 kolejki temu, gdy do Szczedrzykowic przyjechała Unia Rosochata. Nasi rywale zajmują pozycję wicelidera, tracąc 3 oczka do bezbłędnej Victorii Niemstów. Kaczawa II po wygranej z Rycerzem na początku września nie może wejść na właściwe tory. Przed tygodniem mecz mógł potoczyć się inaczej, ale bardzo słaba druga połowa przyniosła kolejną przegraną. Ostatni mecz z Orkanem zakończył się domową porażką 2:6, natomiast przed rokiem w Szczedrzykowicach doznaliśmy dotkliwej przegranej.

Na to spotkanie zapraszamy do Szczedrzykowic już jutro, w niedzielę, na godzinę 15:00. Poprowadzi je Agnieszka Nowak z Lubina, przy udziale Marcina Frączka i Jakuba Ferenca.