Po dobrym meczu Kaczawa bez punktów

Pomimo dobrej gry trzy punkty jadą do Przemkowa. Kaczawa przegrywa z Hutą 1-3.

Przebieg spotkania był zbliżony do tego przed tygodniem w Chobieni. To głównie Kaczawa grała piłką, lecz rywale zdobywali bramki. Pierwsze minuty co prawda były wyrównane, ale groźnie strzelali gospodarze, za sprawą Michała Śliwińskiego i Marcina Kowalskiego. Mimo to Huta zdobyła gola otwierającego wynik spotkania. W 15 minucie futbolówkę z rzutu wolnego z bliskiej odległości bardzo precyzyjnie do bramki posłał Wojciech Panicz. Im dłużej trwało spotkanie, tym bardziej rysowała się przewaga optyczna gospodarzy. Kiedy wszyscy zgromadzeni na trybunach myśleli, że wyrównanie jest blisko, Miłosz Kudłacz fatalnie obliczył lot piłki, która po - jak się wydawało - łatwym do złapania uderzeniu Bartłomieja Oruby, niepokojona wpadła do bramki. Do szatni schodziliśmy z wynikiem, który absolutnie nie odzwierciedlał wydarzeń na boisku. 0-2.

W drugiej połowie zawodnicy Kaczawy wcale nie mieli zamiaru spuścić głów i czekać na "ścięcie". Ambitną grą próbowali walczyć o swój cel, jakim było wyrównanie, a w dalszej kolejności zwyciężenie rywalizacji z Hutą. Po jednej z akcji obrońca rywali chciał wybijać piłkę, lecz ruch w jej kierunku zrobił także bramkarz drużyny z Przemkowa. W efekcie niefortunnego nieporozumienia goście strzelili sobie bramkę samobójczą. Był to dodatkowy impuls dla naszej drużyny, która jeszcze ostrzej ruszyła do walki. Dominacja Kaczawy była widoczna z minuty na minutę, a ekipa przyjezdnych została zamknięta na własnej połowie i mogła liczyć co najwyżej na kontrataki. Po jednym z nich szybki napastnik Huty został sfaulowany tuż przed polem karnym. Niestety, w interpretacji sędziego faul nastąpił w obrębie "szesnastki" i po chwili piłka została ustawiona na wapnie. Paweł Łopaciński okazał się pewnym egzekutorem "jedenastki". Pomimo dalszych prób Kaczawa nie zdołała już odmienić losów spotkania i podobnie jak w meczu inauguracyjnym pozostajemy bez punktów.

Kolejne spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę w Rokitkach z tamtejszą drużyną Czarnych. Już teraz serdecznie zapraszamy.