Osiem goli w Lubaniu, ale zero punktów Kaczawy.

W sobotnim meczu 18 kolejki czwartej ligi Kaczawa przegrała w Lubaniu z tamtejszymi Łużycami 5:3.

Mecz rozpoczął się dla nas wyśmienicie. Już w 7 minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewej strony zamieniło się na bramkę. Po wrzutce Dawida Śliwińskiego obrońcy wybili piłkę, ale przed polem karnym znakomicie dopadł jej Damian Buń, nie dając szansy bramkarzowi. W 15' kiepskie zachowanie w szeregach defensywnych przy rzucie rożnym wykorzystali gospodarze. Damian Buzała okazał się najsprytniejszy i z bliska umieścił piłkę w siatce. Już po chwili Kaczawa dwa razy groźnie zaatakowała, z czego za drugim skutecznie. Dawid Śliwiński ponownie dośrodkowywał - tym razem z rożnego - a szans strzałem głową Oskarowi Szypturowi nie dał Szymon Janeczko. 1:2! Dalsza gra była wyrównana, choć najgroźniejsze akcje stwarzali Łużyczanie. W 40' ich kombinacyjne rozegranie z lewej strony i podanie po ziemi do Łukasza Staronia dało wyrównanie. Ten bowiem uderzył wysoko po dalszym słupku, poza zasięgiem dłoni Miłosza Kudłacza. W ostatniej minucie po rzucie wolnym nie zdołał złapać piłki uderzonej przez Szymona Chmielowca i to Lubanianie schodzą do przerwy prowadząc.

W drugiej odsłonie Łużyce podkręciły tempo spotkania, kreując kilka razy groźne sytuacje. Piłka mijała naszą bramkę aż do 73 minuty. Wówczas sprint skrzydłowego gospodarzy pozwolił wyprowadzić Łukasza Staronia na czystą sytuację strzelecką, a mając przed sobą prawie pustą bramkę pewnie zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. 4:2. W 78' dogodnej akcji sam na sam nie wykorzystują gospodarze, a chwilę później chytry strzał po ziemi autorstwa Szymona Janeczki minimalnie mija dalszy słupek. Wynik przez dłuższy czas zostaje bez zmian, aż w 87' obrońca Łużyc zagrywa ręką w swoim polu karnym. Do strzału z wapna podchodzi Dawid Śliwiński, uderzając pewnie na 4:3. W samej końcówce Kaczawa ustawiła się wysoko, szukając wyrównującej bramki. Ryzyko tym razem się nie popłaciło, gdyż błyskawiczna kontra wyprowadziła Łukasza Staronia na sytuację sam na sam z Miłoszem Kudłaczem. Staroń ograł naszego bramkarza i posłał piłkę do siatki.

Mecz zakończył się ostatecznie wygraną gospodarzy 5:3. Tym samym Kaczawa zajmuje 13 miejsce z dorobkiem 12 punktów. Tyle samo oczek ma także Pogoń Świerzawa i Iskra Księginice.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz skrótu meczu, znajdujących się poniżej.