Niedzielne mecze, w tym hit klasy okręgowej.

W ten weekend obie drużyny Kaczawy zagrają niedzielne mecze wyjazdowe o dość nietypowych dla siebie porach. Zawodnicy Krzysztofa Synowca zmierzą się z mistrzem, czwartoligową już Iskrą Księginice. Rezerwy zagrają o pierwsze zwycięstwo od miesiąca.

Drużyna Iskra Księginice dwa lata temu wraz z Kaczawą świętowała awans do IV ligi. Realia gry na wyższym poziomie rozgrywkowym okazały się brutalne, gdyż oba zespoły spadły. O ile wcześniej to Iskra została mistrzem klasy okręgowej, o tyle w czwartoligowych realiach zamykała tabelę na koniec sezonu. Podlubińska drużyna szybko wstała z kolan i już kilka kolejek temu zapewniła sobie mistrzostwo, mając obecnie 14 punktów przewagi nad Stalą Chocianów. Przed tygodniem Księginiczanie przegrali w Białołęce 3:2, lecz poza tym porażki doznali tylko raz - u siebie właśnie ze Stalą 1:5. Do tego dochodzi remis 3:3 w Kłębanowicach, a poza tym zawsze schodzili z boiska zwycięsko. Inaczej było w meczach z Kaczawą w IV lidze, gdzie dwa razy przegrali (0:3 i 4:1). Te wszystkie wyniki w bieżącej kampanii doprowadziły ich do nowej, łączonej czwartej ligi. Będą w niej grały drużyny z całego województwa, bez podziałów na grupę wschodnią i zachodnią. Nasza drużyna tydzień temu w ciężkich bojach zwyciężyła 2:1 ze Zrywem, tracąc wciąż dwa oczka do wicelidera  z Chocianowa. W meczu bezpośrednim jesienią w Bieniowicach wygrała Iskra po bramce Jarosława Gambala..

Na to hitowe starcie na podium zapraszamy już jutro, w niedzielę, 4 czerwca na godzinę 11:00 do Księginic koło Lubina. Spotkanie poprowadzi Pan Krzysztof Dziedzic z Lubina, a na boku wesprą go Amadeusz Opaliński oraz Oskar Cierlik.

_____________

Drużyna rezerw zagra z Odrą Rzeczyca. Klub z powiatu średzkiego ma tylko 6 zwycięstw w tym sezonie, ale aż 2 z nich odniosła w ostatnich dwóch spotkaniach. Awansowało to naszych najbliższych rywali na 10 lokatę, wyprzedzając Zryw Chełm i Koronę Kawice (Orzeł Konary został karnie wycofany z rozgrywek). Kaczawa walczy o podium na koniec sezonu, choć ostatnio ta walka jest nieskuteczna. O ile porażki z Cichą Wodą i Prochowiczanką są w pewien sposób wytłumaczalne (z Cichą mecz wymknął się spod kontroli na własne życzenie), o tyle jedynie remis w meczu z Dynamem Rusko jest rozczarowaniem. W efekcie oprócz rzeczonej dwójki jesteśmy w tabeli także pod Unią Rosochata (38 pkt) oraz Orkanem Szczedrzykowice (40), z dorobkiem 37 oczek. Wyjazdowy mecz z Odrą to najlepsza okazja do przypomnienia sobie smaku zwycięstwa.

Na mecz zapraszamy także w niedzielę, o godzinie 16:00 do Rzeczycy. Poprowadzi go Pan Arkadiusz Błachaniec z delegatury legnickiej, a na liniach pomogą mu Igor Kramer oraz Kornel Jamrozik.