Jedziemy na Grabskiego. Konfeks w drugiej kolejce.

W ramach drugiej kolejki Kaczawa zmierzy się z Konfeksem Legnica.

Rywal jest doskonale znany naszej drużynie. W poprzednim roku Kaczawa pokazała się z jak najlepszej strony w obu pojedynkach z drużyną Andrzeja Kisiela. We wrześniowym meczu w Legnicy "tylko" zremisowaliśmy 2:2. Wówczas, mimo przegrywania, udało się doprowadzić do remisu po cudownym strzale z ostrego kąta Pawła Chmurowskiego, a następnie wyjść na prowadzenie. Bramkę odbierającą nam dwa punkty straciliśmy w ostatniej akcji doliczonego czasu. W rewanżu rozgrywanym w Bieniowicach Konfeks chciał zmazać plamę jesiennego spotkania i podłączyć się do walki o awans do IV ligi. Kaczawa ani myślała się łatwo poddać. Co prawda długimi fragmentami do goście przeważali, jednak ostatecznie - po golu Rafała Stępnia - wygraliśmy 1:0 (przypominamy relację zdjęciową oraz wideo z tego spotkania).

Obecny sezon Kaczawa rozpoczęła od remisu, będącego jednocześnie pierwszymi w historii punktami w rywalizacji z Kuźnią Jawor. Konfeks natomiast pokonał na wyjeździe beniaminka z Góry 2:5, choć wygrywał już 0:5 (Antoszków 89', Fila 91' - Grządkowski 12', Wójcik 17', Akacki 20', 24', 71'). Smaczku rywalizacji dodaje fakt, że w Konfeksie grają ex-Kaczawianie i na odwrót. Przed tygodniem sfinalizowano transfer Dominika Wiśniewskiego do Kaczawy, a z wypożyczenia wrócił Maciej Swędzikiewicz. Wcześniej w Kaczawie grał także Oliver Dańczak, a w Konfeksie Przemysław Woźniak. Na przeciwko siebie mogą także stanąć bracia Michał i Szymon Janeczko.

Na mecz zapraszamy jutro, tj. 18 sierpnia, o godzinie 17:00 w Legnicy przy ul. Grabskiego 24. Sędzią głównym będzie Pan Marcin Nawracaj. Na liniach wspierać go będą Paweł Andrasz i Antoni Mól.

__________________________________________________________________________________

Swoje rozgrywki wznawiają także po 3 latach przerwy rezerwy Kaczawy Bieniowice. W ramach I kolejki B klasy rozegrają mecz z Victorią Niemstów. Spotkanie odbędzie się w Bieniowicach, w niedzielę, 19 sierpnia, o godzinie 17:00. Zapraszamy serdecznie!