II miejsce w Turnieju o Puchar Wójta gminy Kunice

Dzisiejszego dnia odbyła się trzecia edycja Turnieju o Puchar Wójta Gminy Kunice.

Przypomnijmy, że pierwszą edycję 2 lata temu rozgrywano w Bieniowicach. Triumfował Ikar Miłogostowice, Kaczawa była druga. Przed rokiem to nasza ekipa okazała się zwycięska w Kunicach. Obecna edycja rozgrywała się w Jaśkowicach Legnickich.

Jak co roku wystąpiły wszystkie drużyny z naszej gminy: Unia Rosochata, Ikar Miłogostowice (B klasa), Albatros Jaśkowice, Mewa Kunice (A klasa) oraz Kaczawa Bieniowice (liga okręgowa). Turniej był rozgrywany na zasadzie każdy z każdym.

Zdecydowanie nad resztą górowały dwa zespoły - z Kunic oraz Bieniowic. W bezpośrednim starciu padł bezbramkowy remis. Był to ostatni mecz dla naszych zawodników, natomiast Mewa grała jeszcze jedno spotkanie z Ikarem. Ze względu na równą ilość punktów decydowały bramki, w których górowała Kaczawa. Aby nas prześcignąć Kuniczanie musieli wygrać co najmniej trzema bramkami. Tak się niestety stało, gdyż zwyciężyli dokładnie 3:0, wygrywając o włos tegoroczną edycję. Kaczawa zajęła 2 miejsce.

Dominik Wiśniewski został królem strzelców turnieju. Gratulujemy! Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Jacka Kanasa z Mewy Kunice, a najlepszym bramkarzem Michała Taczyńskiego z Albatrosa Jaśkowice.

Pełen terminarz gier:

Kaczawa Bieniowice 3:2 Ikar Miłogostowice (19' Dominik Wiśniewski, 21' ,28' Krystian Ceglarski)

Mewa Kunice 3:0 Unia Rosochata

Albatros Jaśkowice 0:3 Kaczawa Bieniowice (6', 28' Dominik Wiśniewski, 11 Adrian Ceglarski)

Ikar Miłogostowice 1:2 Unia Rosochata

Mewa Kunice 1:0 Albatros Jaśkowice

Unia Rosochata 0:2 Kaczawa Bieniowice (11' Dominik Wiśniewski, Kamil Kontraktewicz 17')

Ikar  Miłogostowice 0:2 Albatros Jaśkowice

Mewa Kunice 0:0 Kaczawa Bieniowice

Unia Rosochata 1:0 Albatros Jaśkowice

Mewa Kunice 3:0 Ikar Miłogostowice

TABELA
Miejsce Drużyna Punkty Bramki
1 Mewa Kunice 10 7-0
2 Kaczawa Bieniowice 10 8-2
3 Unia Rosochata 6 3-6
4 Albatros Jaśkowice 3 2-5
5 Ikar Miłogostowice 0 3-10

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej z tego wydarzenia (zdjęcia dzięki Ewa Jakubowska, e-legnickie).

_____________________________________________________________________

Jutro, tj w niedzielę, 29 lipca o godzinie 17:00, rozegramy sparing z drużyną Granitu Roztoka. Zbiórka zawodników o godzinie 16:00.

Najbliższy trening we wtorek o godzinie 19:00, natomiast w czwartek o 17:30 rozegramy sparing z juniorską drużyną KS Polkowice.

Powiązana galeria: