Grzegorz Omański nowym trenerem pierwszej drużyny Kaczawy

Zarząd klubu zdecydował o mianowaniu Grzegorza Omańskiego na nowego trenera pierwszej drużyny seniorów Kaczawy Bieniowice.

Grzegorz Omański przez ostatnie sezony pracował w roli trenera drużyny juniorów młodszych Kaczawy. Odnosił z nimi liczne sukcesy. Najpierw udało się wygrać ligę okręgową, co oznaczało awans do ligi wojewódzkiej. Tam nasi młodzi zawodnicy zajęli wysokie, trzecie miejsce.

Praca z seniorami także nie jest mu obca. Już wcześniej był sternikiem pierwszej drużyny w Bieniowicach. W sezonie 2006/07 zajął 3 miejsce w A klasie, ustępując rezerwom Górnika Polkowice i Mewie Kunice. W następnym roku Kaczawa nie miała sobie równych i wywalczyła historyczny awans do ligi okręgowej. W sezonie 2008/09 Kaczawa pod wodzą trenera Omańskiego skończyła rozgrywki na najlepszym miejscu w swojej historii, a była to piąta lokata. W ostatnim roku swojej pracy skończyliśmy na 9 miejscu, po czym po czterech latach Grzegorz ustąpił miejsca przychodzącemu z Albatrosa Jaśkowice Piotrowi Adamcowi. Trener Adamiec po niezadowalających wynikach został zdymisjonowany na 7 kolejek przed końcem sezonu 2010/11, a Grzegorz Omański wrócił do końca sezonu na fotel pierwszego, tymczasowego trenera, z karkołomną i ostatecznie nieudaną misją ratowania okręgówki. Później zastąpił go Sławomir Kułyk.

Trener Grzegorz Omański jest związany z klubem od wielu lat, zna zawodników i dobrze odnajduje się w naszym klubie. Życzymy samych dobrych wyników i rozwoju sportowego w nowej - starej roli!