Dwa bieguny rywali naszych drużyn

Nasze seniorskie drużyny zmierzą się z przeciwnikami z dwóch skrajnych biegunów tabeli. Podopieczni Zbigniewa Antosiewicza pojadą do lidera z Grębocic, natomiast gracze Krzysztofa Kuźbika podejmą u siebie ostatnią w tabeli Koronę Kawice.

Sparta Grębocice miała fatalny poprzedni sezon, gdy w czasie całych rozgrywek uciułała zaledwie 7 punktów w IV lidze zachodniej. Niemniej w tym powstała z kolan na niższym poziomie rozgrywkowym otwierając tabelę legnickiej okręgówki. Jak dotąd nasi najbliżsi rywale tylko w dwóch meczach tracili punkty - w 6 kolejce przegrali z Błękitnymi Kościelec 3:2, natomiast przed tygodniem zremisowali u siebie z Odrą Ścinawa (nasz kolejny rywal) 2:2, ratując remis na minutę przed końcem. Pozostałe 9 meczów to zwycięstwa. 11 pozycji niżej z dorobkiem szczuplejszym o 16 punktów znajduje się Kaczawa Bieniowice. Nasza drużyna w poprzednim tygodniu przegrała w Kłębanowicach 3:1 i aktualnie ma 4 oczka nad strefą spadkową. Bilans bezpośrednich spotkań jest po stronie Sparty - w ciągu ostatniej dekady z tym rywalem wygraliśmy tylko raz.

Na spotkanie zapraszamy do na stadion przy ul. Szkolnej 5 w Grębocicach w sobotę, 28 października na godzinę 15:00.

_____________

Kaczawa II Bieniowice ma z kolei lepszy okres, notując 3 zwycięstwa z rzędu. 7 lokata w tabeli nie jest co prawda satysfakcjonująca, ale najbliższy rywal daje realne nadzieje na rychłe jej poprawienie; jeszcze przed końcem rundy. Przedostatni mecz zagramy z Koroną Kawicę. Rywal wydaje się być na ten moment w rozsypce - konsekwentnie przegrał wszystkie 9 spotkań, strzelając w nich tylko 7 bramek, a tracąc aż 57 (średnio ponad 6 na mecz).. W poprzednim sezonie także górą dwa razy była Kaczawa, choć nie oznacza to, że należy bagatelizować tę potyczkę. Tylko zaangażowanie od samego początku może dać szansę na punkty, ale tego ostatnio naszym zawodnikom nie brakuje.

Na mecz zapraszamy do Bieniowic w niedzielę, 29 października na godzinę 11:00.