Zapowiedź sezonu 2018/19

Kaczawa rozegra kolejny sezon ponownie w klasie okręgowej. Druga drużyna zostanie reaktywowana i wystąpi w B klasie.

Ze względu na rozstrzygnięcia w III lidze grupie 3 z ligi IV dolnośląskiej zachodniej spadły jedynie trzy zespoły. Wszystkie trzy są z regionu OZPN Jelenia Góra. Tak więc w przeciwieństwie do zeszłego sezonu, kiedy to spadł Zamet Przemków, w dopiero co skończonym do legnickiej okręgówki nie spadła żadna drużyna. Z A klas awansowały:

• z grupy I: Pogoń Góra (powrót do okręgówki po 10 latach) - 80 pkt w A klasie, 2 pkt przewagi nad Zawiszą Serby
  • z grupy II: Zryw Kłębanowice (debiutant) - 73 pkt w A klasie, 1 pkt przewagi nad Mewą Kunice
  • z grupy III: Chojnowianka Chojnów (powrót po roku) - 77 pkt w A klasie, 3 pkt przewagi nad Przyszłością Prusice
  • jako najlepsza drużyna z drugiego miejsca: Zawisza Serby (powrót po 8 latach) - 78 pkt, 18 przewagi nad Sokół Jerzmanowa

Po raz pierwszy od wielu lat jako najlepsza druga drużyna nie awansował zespół z grupy II, na czym ucierpiała Mewa Kunice. Wymienione zespoły zastąpią Grom Gromadzyń - Wielowieś, Dąb Stowarzyszenie Siedliska oraz dwa puste miejsca za spadkowiczów z IV ligi.

Pełen skład stawki ligowej:

Zryw Kłębanowice, Zawisza Serby, Zamet Przemków, Czarni Rokitki, Chojnowianka Chojnów, Pogoń Góra, Kaczawa Bieniowice, GKS Męcinka, KS Legnickie Pole, Kuźnia Jawor, Konfeks Legnica, Odra Chobienia, Iskra Kochlice, Iskra Księginice, Huta Przemków i Płomień Radwanice.

Rozgrywki zostaną wznowione 11 sierpnia. Kaczawa rozpocznie od przyjęcia u siebie Kuźni Jawor. Oto plan gier jesiennych (pełen terminarz znajduje się w menu Pierwsza drużyna -> Terminarz):

Kolejka Termin Mecz
1 11-12.VIII Kaczawa Bieniowice - Kuźnia Jawor
2 18-19.VIII Konfeks Legnica - Kaczawa Bieniowice
3 25-26.VIII Kaczawa Bieniowice - Odra Chobienia
4 1-2.IX Iskra Księginice - Kaczawa Bieniowice
5 8-9.IX Kaczawa Bieniowice - Iskra Kochlice
6 15-16.IX Huta Przemków - Kaczawa Bieniowice
7 22-23.IX Kaczawa Bieniowice - Zryw Kłębanowice
8 29-30.IX Zawisza Serby - Kaczawa Bieniowice
9 6-7.X Kaczawa Bieniowice - Zamet Przemków
10 13-14.X Czarni Rokitki - Kaczawa Bieniowice
11 20-21.X Kaczawa Bieniowice - Chojnowianka Chojnów
12 27-28.X Pogoń Góra - Kaczawa Bieniowice
13 3-4.XI Kaczawa Bieniowice - Płomień Radwanice
14 10-11.XI Kaczawa Bieniowice - GKS Męcinka
15 17-18.XI KS Legnickie Pole - Kaczawa Bieniowice

Po dwóch latach nieobecności do gry wraca także B klasa. Rezerwy Kaczawy swoje mecze będą rozgrywać w grupie III legnickiej B klasy. Inauguracja sezonu odbędzie się tydzień później, bo 18-19 sierpnia. Cała grupa będzie liczyć 13 drużyn, stąd też co tydzień jedna z ekip będzie musiała pauzować. Wkrótce na naszej stronie pojawi się wszystkie dane co do drużyny rezerw (tabele, wyniki itp.), które będzie można wybrać strzałkami lub poprzez rozwijane menu (wybór między pierwszą i drugą drużyną).

Pełen skład III grupy legnickiej B klasy:

Lp. Drużyna
1 Arka Trzebnice
2 Huzar Raszówka
3 Ikar Miłogostowice
4 Iskra II Kochlice
5 Iskra Niedźwiedzice
6 Kaczawa II Bieniowice
7 Victoria Niemstów
8 LZS Biała
9 LZS Kryształ Chocianowiec
10 Mewa Goliszów
11 Zryw Stary Łom
12 Start Osetnica
13 Orlik II Okmiany

Terminarz B klasy OZPN opublikuje wkrótce.