Zaczerpnąć oddech

W weekend nasza drużyna rozegra bardzo ważne spotkanie z przedostatnią drużyną w tabeli - Gromem Gromadzyń - Wielowieś.

Praktycznie od samego początku sezonu nasi najbliżsi rywale okupowali ostatnie miejsce w tabeli. Dość powiedzieć, że w rozgrywkach jesiennych zdobyli zaledwie 4 punkty (wygrywając z Płomieniem Radwanice 2-1 i remisując z Iskrą Księginice 1-1), strzelając w 15 meczach 13 bramek (0,86 na mecz) i tracąc aż 66 (4,4 na mecz). Będąc zdecydowanym outsiderem wszyscy typowali tą drużynę do spadku, lecz obecnie sytuacja diametralnie się zmieniła. W przerwie zimowej dokonano zmiany trenera na Kamila Salomona oraz kilku kluczowych wzmocnień. Wśród nich są między innymi sprowadzeni przez agenta Ronniego Tavaresa Garcię czterej zawodnicy z Brazylii: Joshua Tomazzoli Klauck, Bruno Lazzarini, João Pedro Santos oraz Téo.

Efekty już widać nie tylko po grze, ale także po wynikach. Drużynie Gromu udało się na wiosnę rozegrać dwa spotkania - domowe zwycięstwo z Czarnymi Rokitki (przyp. Kaczawa przegrała z nimi 0-2) oraz przegrana - mimo niezłej gry - przy Grabskiego z Konfeksem 4:2.

Jesienią nasi zawodnicy aż dwukrotnie mierzyli się z ekipą z Wielowsi. Najpierw w ramach I rundy Pucharu Polski wygraliśmy 5-0. Dwa tygodnie później jeszcze bardziej przekonująca wygrana w meczu ligowym, gdzie odnieśliślmy jak dotąd najwyższe zwycięstwo w tym sezonie, bo aż 7:0. Teraz z pewnością nie pójdzie tak gładko. Miejmy nadzieję, że w tym arcyważnym dla układu dołu tabeli meczu strzelimy nie tylko pierwsze bramki w 2018, ale uda się także zgarnąć 3 punkty.

Na spotkanie zapraszamy na stadion boczny w legnickim Parku Miejskim w sobotę, 7 kwietnia, na godzinę 15:00. Sędzią głównym spotkania będzie Pan Piotr Łabędzki. Na liniach pomagać mu będą Mariusz Kaczmarek oraz Mariusz Kazidróg.