Sylwester Brzózka pierwszą rakietą Kaczawy

Sylwester Brzózka z dorobkiem 14 bramek został najlepszym strzelcem Kaczawy w tym sezonie. W klasyfikacji generalnej strzelców ligi okręgowej daje to dwunastą lokatę.

Na drugim miejscu w naszym klubie znajduje się Marcin Kowalski. Przypomnijmy, że obaj Panowie na pewno poprawiliby swój dorobek, gdyby nie kontuzje na początku rundy wiosennej. Marcin Kowalski doznał urazu mieśniowego już w pierwszej kolejce rewanżowej, natomiast Sylwestrowi po faulu od tyłu w meczu z Iskrą Kochlice pękła kość dłoni. Obie sytuacje skutkowały około miesięczną przerwą w grze.

Łącznie w sezonie 2016/17 strzelało dla Kaczawy jedenastu różnych zawodników, zdobywając razem 51 bramek. Wśród najwięcej strzelających drużyn zajmujemy ex aequo z Czarnymi Rokitki 11 lokatę w całej stawce (co ciekawe wyprzedzając m. in. Konfeks Legnica).

Wszyscy strzelcy Kaczawy wraz ze swoim dorobkiem:

14 - Sylwester Brzózka (versus Kochlice wyjazd, na 2:0, przegrana; Grom dom, hattrick, na 1:0, 2:0 i 5:1, wygrana; Dąb wyjazd, na 1:0 i 5:2, wygrana; Prusice dom, na 2:0, remis; Ścinawa dom, na 1:4, przegrana; Górnik dom, na 2:2 i 3:2, przegrana; Prochowiczanka wyjazd, na 1:0, przegrana; Księginice wyjazd, na 1:1, przegrana; Dąb dom, na 1:0, remis; Górnik wyjazd, na 1:2, przegrana)
10 - Marcin Kowalski (vs Grom dom, na 3:0, wygrana; Rokitki wyjazd, na 1:2, przegrana; Huta dom, na 1:1, wygrana; Dąb wyjazd, na 4:1, wygrana; Rodło wyjazd, na 1:0 i 2:0, wygrana, Dąb dom, na 3:3, remis; Prusice wyjazd, na 3:0, wygrana; Chojnowianka dom, na 2:1 i 3:2, wygrana)
7 - Adam Popecki (vs Rodło dom,na 1:0 i 2:0, jedyne bramki meczu; Huta dom, na 2:2, wygrana; Chojnowianka wyjazd, na 1:0, przegrana; Górnik dom, na 1:1, przegrana; Dąb dom, na 2:1, remis; Prusice wyjazd, na 2:0, wygrana)
5 - Jarosław Omański (vs Grom dom,na 4:1, wygrana; Huta dom, na 4:3, wygrana; Rokitki dom, hattrick, wygrana 3:2)
3 - Karol Nikodem (vs Prusice dom, na 3:2, remis; Kuźnia dom, na 1:5 i 2:6, przegrana),
Adrian Sobolewski (vs Prusice dom, na 1:0, remis; Chojnowianka wyjazd, na 2:0, przegrana; Prusice wyjazd, na 1:0, wygrana)
2 - Rafał Stępień (vs Huta dom, na 3:2, wygrana; Dąb wyjazd na 3:0, wygrana),
Radosław Wroński (vs Prochowiczanka, na 1:0, remis; Chojnowianka, na 1:1, wygrana, oba dom i rzut wolny),
Karol Urbański (vs Konfeks wyjazd, jedyny gol meczu; Kochlice wyjazd, na 1:0, przegrana),
Paweł Kluzowicz (vs Iskra Kochlice dom, na 1:5, przegrana; Grom Gromadzyń wyjazd, na 1:3, przegrana)
1 - Michał Raczkowski (vs Dąb wyjazd, na 2:0, w debiucie w wyjściowym składzie, wygrana)

Dwóch naszych graczy zaliczyło hattricka. W meczu 5 kolejki, który został jednak przeniesiony na koniec rozgrywek zasadniczych, dwa trafienia otwierające wynik i jedno zamykające zaliczył Brzózka. Wiosną, w 23 kolejce, na zamknięcie majówki, podobnym wyczynem popisał się Jarosław Omański (zszedł z boiska przy 3:0).

Klasyfikacje na bieżąco można śledzić na naszej stronie w menu Pierwsza drużyna -> Statystyki zawodników. Obecna klasyfikacja obejmuje tylko rundę wiosenną + jesienny mecz z Dębem Siedliska. Od przyszłego sezonu statystyki będą uaktualniane na bieżąco.

Pełna klasyfikacja strzelców ligi okręgowej legnickiej sezonu 2016/17 (zawodnicy ze strzelonymi minimum 5 bramkami):

29 – Bagiński Marcin (Kuźnia J),
28 – Jurak Wojciech (Odra Ch),
25 – Kruk Jakub (Odra Ś),
22- Gajewski Robert (Rodło G, Czarni R),
21 – Tomczyk Damian (Dąb S),
20 – Srebniak Maciej (Iskra Ks),
19– Pałka Adam (Przyszłość P),
16 – Lazarek Robert (Dąb S), Kocot Adam (Iskra Ks), Łopaciński Paweł (Grom GW – Huta P),
15 - Azikiewicz Tomasz (Prochowiczanka P),
14 – Brzózka Sylwester (Kaczawa B),
13 – Dubowski Tomasz (Górnik Z), Dudzic Mateusz (Górnik Z), Borek Emilian (Kuźnia J),
12 – Nowosielski Karol (Górnik Z), Muszyński Krystian (Huta P), Wójcik Kamil (Konfeks L), Dobek Tomasz (Odra Ch),
11 –Mazur Mateusz (Rodło G), Oruba Bartłomiej (Huta P), Kwiatkowski Kacper (Iskra Ko),
10 – Kowalski Marcin (Kaczawa B), Wiśniewski Dominik (Konfeks L), Janoś Kamil (Kuźnia J), Skotnicki Tomasz (Prochowiczanka), Trojanowski Adam (Przyszłość P),
9 – Grządkowski Michał (Chojnowianka), Akacki Łukasz (Dąb S), Cichuta Damian (Odra Ś),
8 – Gut Szymon (Czarni R), Kędzierski Damian (Rodło G), ), Rudnicki Sławomir (Chojnowianka Ch),
7 – Popecki Adam (Kaczawa B), Wałowski Kamil (Huta P), Lichwa Grzegorz (Odra Ś), Seta Dawid (Odra Ś), Smolny Dawid (Odra Ś), Matulak Mateusz (Prochowiczanka P), Bronka Maciej (Rodło G), Horbal Robert (Dąb S),
6 – Jędrusik Piotr (Chojnowianka Ch), Serkies Chrystian (Chojnowianka, Czarni R), Haniecki Bartosz (Górnik Z), Kozłowski Łukasz (Grom GW), Tomyk Chrystian (Grom GW), Wiśniewski Przemysław (Kuźnia J), Łodej Mateusz (Odra Ś), Kochan Kamil, Piechuta Michał (Odra Ś), (Prochowiczanka P),
5 – Omański Jarosław (Kaczawa B), Szydełko Adam (Czarni R), Sułek Paweł (Górnik Z), Bronka Maciej (Grom GW), Pietrzyk Mateusz (huta P), Bar Maciej (Iskra Ks), Karczewski Piotr (Iskra Ks), Rytkowski Rafał (Iskra Ks), Kumczak Eryk (Iskra Ko), Dańczyk Olivier (Konfeks L), Kryza Dawid (Konfeks L), Darowski Mateusz (Rodło G). Rafał Szumański (Prochowiczanka)

To Wojciech Jurak z Odry Chobienia długo prowadził i wydawało się, że wygra klasyfikację, to w ostatniej kolejce Marcin Bagiński zdobył 4 bramek i ostatecznie został królem strzelców.

Wśród najlepszych strzelców można znaleźć także byłych zawodników Kaczawy Bieniowice: Dominik Wiśniewski (10 bramek) oraz Olivier Dańczyk (5 bramek).