Święto niepodległości, świętem Kaczawy?

W przedostatniej jesiennej kolejce zmierzymy się w wyjazdowym pojedynku z Prochowiczanką Prochowice.

Jak dotąd podopieczni Jarosława Pedryca nie doznali smaku porażki w tym sezonie. Podobnie dobrze prezentowali się wiosną, kiedy to - jak się ostatecznie okazało, nieskutecznie - gonili inne zespoły w walce o IV ligę. Można więc powiedzieć, że 2017 jest niezwykle udany dla Prochowiczan. W tym roku kalendarzowym w dorobku naszych najbliższych rywali w meczach ligowych są 22 zwycięstwa, 3 remisy i 2 porażki. W obecnym sezonie tylko raz stracili punkty, a było to już w drugiej kolejce w Jaworze z tamtejszą Kuźnią (3-3). Ostatniej niedzieli Prochowiczanka zmierzyła się przy ul. Grabskiego z drugą niepokonaną drużyną - Konfeksem Legnica. Po dość nudnym spotkaniu goście wygrali 0:1 (12', Rafał Szumański). Bramkę można obejrzeć tutaj, natomiast skrót całego meczu tu. Mimo przewagi Konfeksu w drugiej połowie, Prochowiczanie byli niezwykle zdyscyplinowani taktycznie i to pomogło im odnieść sukces.

Passę 10 zwycięstw, a 13 meczów bez porażki spróbuje w najbliższą sobotę popsuć Kaczawa. Nasza drużyna prezentuje się znacznie efektywniej niż na początku sezonu. Po wysokim zwycięstwie w Męcince niewiele zabrakło po zdobyć punkty w ostatnim meczu ze Spartą Rudna.

W ubiegłym sezonie w Bieniowicach padł remis 1-1 (35' Radosław Wroński z wolnego - 75' Kamil Kochan; w 10' Adam Serenda ukarany czerwoną kartką, w 94' Grzegorz Grochowski także), natomiast po wietrznym rewanżu w Prochowicach przegraliśmy 3:1 mimo prowadzenia 0:1.

W Prochowiczance gra nasz wieloletni zawodnik, Dawid Ziembicki, natomiast w poprzednim sezonie w drużynie z Prochowic rundę jesienną spędził Paweł Chmurowski.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada, o godzinie 14:00 w Prochowicach przy ul. Warszawskiej 21. Sędzią głównym spotkania będzie Pan Kacper Gontarek, natomiast na liniach pomagać mu będą Stanisław Powroźnik i Bogusław Chudy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków naszej drużyny na ostatni mecz wyjazdowy w 2017 roku!