Polkowicka młodzież sprawdziła formę Kaczawy

Za nami kolejny sparing seniorów Kaczawy. Nasza drużyna uległa minimalnie juniorom starszym Górnika Polkowice 2:3.

Spotkanie odbywało się w nękającym ostatnio cały kontynent upale. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych tempo meczu było zadowalające. Nie tylko kibice mogli być zadowoleni z tego co zobaczyli. Także sztab trenerski raczej nie spuszczał nosa po spotkaniu, mimo, że to goście wyjechali z Bieniowic jako zwycięzcy tego meczu. Najważniejszy był jednak styl gry, a nie wynik.

Jako pierwsi strzelanie rozpoczęli goście. W 35' do bramki Mateusza Giedrojcia piłkę skierował Emanuel Wilczyk. Odpowiedzią na to był precyzyjny strzał Dominika Wiśniewskiego, który wykorzystał swoją drugą dogodną okazję w tym spotkaniu. W 77' niepewne wyjście Malca wykorzystał Jarosław Omański, dobrze zasłąniając piłkę ciałem. Do futbolówki najszybciej dobiegł Krystian Ceglarski i po raz pierwszy wyprowadził nas na prowadzenie. Niestety nie przyszło się nim cieszyć zbyt długo, gdyż w 82' ponownie strzelił Wilczyk, a w 85' wynik na 2:3 ustalił Kacper Osiadły.

Bramki:

0:1 Emanuel Wilczyk

1:1 Dominik Wiśniewski

2:1 Krystian Ceglarski

2:2 Emanuel Wilczyk

2:3 Kacper Osiadły

Na następne spotkanie zapraszamy już w sobotę, 4 sierpnia, o godzinie 18:00 do Bieniowic. Zbiórka zawodników godzinę wcześniej. Tym razem w ramach przygotowań do sezonu spotkają się obie drużyny Kaczawy - pierwszy oraz drugi zespół. Będzie to więc wewnętrzny mecz przyjaźni.

foto z okładki: Jan Wierzbicki, KS Górnik Polkowice